Oltalom Fűtött Utca - újabb melegedő nyílt

Az "Oltalom Fűtött Utca" melegedőt, amely ezentúl hajléktalanok melegedőhelyeként szolgál, Demszky Gábor főpolgármester és Iványi Gábor, az Oltalom Kórház főigazgatója nyitotta meg szombaton délután.
A intézmény, amely a VIII. kerület Dankó utca 15. szám alatt található egy 20 millió forintos költséggel felújított volt 600 négyzetméteres szerelőcsarnok, ahol ágyak, padok várják a rászorulókat. Van tisztálkodási és mosási lehetőség, a 24 órás egészségügyi ellátást pedig az Oltalom Kórház szakemberi végzik.

A Dankó utcai melegedő, az Oltalom Kórház és a Magyarországi Evangélikus testvérközösség, illetve Lelkészképző Főiskola szomszédságában lévő csarnok 600 négyzetméterén fog működni. A csarnok felújítása 20 millió forintba került.
A tervek szerint a "Fűtött utca" zárt tér, de megőrzi utcai jellegét: nem vonatkoznak rá olyan szabályok, mint egy hajléktalanszállóra, mivel ide bárki bemehet, és ugyanakkor nem közterületen tölti az éjszakát, ahol bizonyos esetekben a rendőrök is intézkedhetnek.

Budapesten tizennégy éve kezdődött meg a hajléktalan ellátás rendszerének kiépítése. A civil szervezetek által fenntartott szálláshelyeken, menedékhelyeken, átmeneti szállásokon, rehabilitációs, egészségügyi intézetekben összesen 1660 fő szálláshelyéről gondoskodnak.

A korábbi évek gyakorlatának megfelelően idén is lesz "Mindenki karácsonya", háromnapos ingyenkonyha a Városligetben.
A Petőfi Csarnok melletti területen 6.500 adag meleg ételt osztanak szét a rászorulóknak december 24-25-26-án.

(Budapest Portál)