Óbudán is bevezették az ingatlanadót

2004. július 1-tõl Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata bevezette a magánszemélyek kommunális adóját.
A rendelet hatálya kiterjed minden, a III.. kerület illetékességi területén fekvõ lakás célú ingatlanra.

Egy átlagos lakás után évente több mint nyolcezer forintot kell fizetni Budapest III. kerületében, de a garzonlakásban élők is mintegy 4-6 ezer forintos adóval számolhatnak. A polgármester az önkormányzatokat sújtó megszorításokkal indokolta az új rendeletet.

Adó mértéke:

30 négyzetméterig évi 4600.- Ft
31-40 négyzetméterig 5800.- Ft
41-50 négyzetméterig 7000.- Ft
51-60 négyzetméterig 8200.- Ft
61-80 négyzetméterig 9400.- Ft
81-100 négyzetméterig 10.600.-Ft

101-130 négyzetméterig 11.800.-Ft
131 - négyzetmétertől 12.000.-Ft



A fővárosban a II. és a XXII. kerület már bevezette a magánlakások adóztatását, míg a IV. kerületben a vállalkozások ingatlanai után fizetik a kirótt terheket a tulajdonosok.

(Forrás:www.budapest.hu)