Nyílt nap a Bajcsy-Zsilinszky Kórház új diagnosztikai tömbjében - Budapest

Budapest - Nyílt napot tartottak pénteken a fővárosi Bajcsy-Zsilinszky Kórház új diagnosztikai és műtéti tömbjében.
15 órától bárki megnézhette egy szakértő kalauzolásával az épület helységeit, berendezéseket, illetve azt, hogyan dolgoznak az orvosok. Iskolai osztályokat, csoportokat is fogadtak a nyílt napon.

A kórház új diagnosztikai és műtéti tömbjét három hete adták át. A beruházást a magyar állam 5 milliárd, a Fővárosi Önkormányzat pedig csaknem 5,2 milliárd forinttal támogatta. A tömb megépítésével a sürgősségi ellátás, a műtétek és az ápolás színvonala jelentősen nő. A hatékonyabb ellátást Magyarországon még nem használt berendezések, köztük digitális röntgen, újfajta mammográfiás vizsgálóberendezés és endószkópos diagnosztikai berendezések segítik itt.

Az építkezés 2003 szeptemberében kezdődött, és a vártnál négy hónappal előbb fejezték be. Összeségében 1571 eszközzel, 280 fajta műszerrel szerelték fel az intézményt, négymilliárd forint értékben.

Az új épületben nyolc műtő és egy sürgősségi műtő is található, a laboratórium, a radiológia, az ambulancia és az intenzív osztály mellett.


www.budapest.hu - MCOnet

Nyílt nap a Bajcsy-Zsilinszky Kórház új diagnosztikai tömbjében - Budapest - Mondja el véleményét!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu