Nemzetközi biztonsági konferencia Budapesten
Az uniós országok nemzetbiztonsági bizottságai 2004. októberében Budapesten tartják soron következő ülésüket - adta hírül a Magyar Rádió Online.
Az első ilyen eseményt Rómában tartották, amin részt vett Dávid Gyula, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának egyik tagja. Elmondta: a konferencián jelenlévők kölcsönösen tájékoztatták egymást a tagországok nemzetbiztonsági helyzetéről, valamint a nemzetbiztonsági szolgálatok civil kontrolljáról. Ez az ellenőrzés, amely a parlament nemzetbiztonsági bizottságán keresztül valósul meg, a nemzetbiztonság minden területét lefedi. A kontroláló testület elnökét, mindig az ellenzék adja, a Számvevőszék ellenőrzi a gazdálkodást, de a civil kontroll érvényesítője állampolgári jogok biztosa is.
Budapest Portál
Budapest Portál