Nem jelentkezett vevő a főváros értékes ingatlanaira

Limitár meghatározása nélkül ismét nyilvános pályázatot írt ki a fővárosi önkormányzat a Március 15. tér 3. számú épület eladására, miután a korábbi pályázaton más ingatlannal együtt nem tudták eladni - nyilatkozta a tulajdonosi bizottság elnöke szerdán az MTI-nek.
A kétezer négyzetméteres, többszintes ingatlant, amelyben korábban a csatornázási művek működött, az előző pályázaton sikertelenül próbálták eladni közel egymilliárd forintért - mondta Somlyódy Csaba (MSZP.

Az elnök tudatta: a szakbizottság azt javasolja a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy a jövő heti ülésén nyilvánítsa eredménytelennek a Budakeszi út 65-67. számú ingatlan eladására kiírt pályázatot. Az 1,2 milliárd forintos áron meghirdetett ingatlanért ugyanis egyetlen pályázó sem jelentkezett.

Áprilisban a közgyűlésen az ingatlan pályázatának kiírásakor az ellenzékiek azt hangoztatták: előre borítékolható az, hogy ki lesz az értékes zöldövezeti ingatlan vevője.

Somlyódi Csaba közölte: a bizottság indítványozta, hogy a főpolgármester két hónapon belül tegyen javaslatot az ingatlanon működő nevelőotthon elhelyezésére. A testület azt is indítványozza a közgyűlésnek, hogy az ne éljen elővásárlási jogával és ne vegyen meg két ingatlant. A X. kerületi Mázsa teret a városrész önkormányzata mintegy 45 ezer forintos négyzetméteráron, áfa nélkül 1,4 milliárd forintért eladta egy kft.-nek. A cég bevásárlóközpontot és három, 14 szintes tornyokból álló lakóegyüttest kíván a téren felépíteni.

Nem javasolta a főváros elővásárlását a bizottság a József Attila utca 3. és a József nádor tér 1. szám alatti mintegy 1.800 négyzetméteres épületek eladása kapcsán sem. Az egykori Postabank-épületeket a jelenlegi tulajdonos, egy biztonsági kft. 215 ezer forintos négyzetméter áron, áfa nélkül 1,2 milliárd forintért adta el a Magyar Posta Rt.-nek.

A tulajdonosi bizottság elismerve egy kártalanítási igény jogosságát, hozzájárult ahhoz, hogy 7,5 millió forintot kifizessenek egy XI. kerületi magánszemélynek. Az Egérút építésekor a panaszos telkének mintegy a felét a véderdő övezetbe sorolta be a főváros az ingatlan kisajátításával egyidejűleg. A panaszos kártalanítási igényét még februárban elismerte az önkormányzat, a pénz kifizetéséről azonban csak most határoztak - mondta az elnök.

www.budapest.hu