Nem jár a kettes villamos

Közel teljes vonalán pótló busz helyettesíti a kettes villamos járatait.
Pár napja még nosztalgia szerelvény járt a kettes villamos vonalán, a hétvégén azonban az árvíz miatt lezárták majdnem a teljes vonalat.

912_20060404111046_198.JPG841_20060404111046_395.JPG


A villamos jelenleg a Közvágóhíd és a Boráros tér között néhány megálló között járnak. A vonal többi részén buszjárattal tehermentesítik a forgalmat.

365_20060404111046_514.JPG278_20060404111046_554.JPG


Már a hétvégén beöntött a víz a Lánchíd alatti alagútba, vasárnapra, pedig már a vezetékek magasságába ért a víz. A rakpart feljáróit homokzsákokból épített gátak zárják le. Míg számos kormányszerv és civil önkéntesek küzdenek az árvízzel, és igyekeznek minimalizálni a rakoncátlankodó folyó által okozott károkat, addig az utca emberei gyönyörködnek a nem mindennapi körülményekben, talán sokan még élvezik is a vízbe vesző sínpárok és autó utak látványát. Egyre terjedő kifejezés és jelenség a városban a "katasztrófa turizmus".

826_20060404111233_396.JPG636_20060404111046_718.JPG


Völgyi Attila - MCOnet