Nem drágul a távfűtés Budapesten

Nem drágul az októberben kezdődő fűtési szezonban a lakossági fogyasztók részére a távfűtés Budapesten - közölték a Főpolgármesterei Kabinet hétfői ülésének résztvevői.
Geberle Erzsébet, az SZDSZ frakcióvezető-helyettese és Nyáry Krisztián, a Városháza sajtófőnöke elmondta, hogy a távhő-törvény nyári módosulása óta az egyéb fogyasztókkal, köztük a közületekkel is egyéni szerződést köt a távhőszolgáltató.

A kabinet egyetértett azzal, hogy a fővárosi önkormányzat és a Főtáv Rt. közötti együttműködési megállapodást szeptember végén módosítsa az önkormányzat. A közgyűlés elé kerül az a távhő-törvény változására épülő javaslat is, miszerint a jövőben méterenként maximum 150 ezer forint csatlakozási díjat kell majd fizetniük az új felhasználóknak a bekötővezeték létesítéséhez.

A városvezetés elé benyújtott javaslat szerint az önkormányzat hozzájárulna ahhoz, hogy a Főtáv Rt. a törvényi feladatok végrehajtásához 1,9 milliárd forintos beruházási hitelt vegyen fel. Szerepel az előterjesztésben az is, hogy a nem lakossági célú felhasználók távhődíja átlagosan 12 százalékkal emelkedne. Ennek mértékére azonban a törvénymódosítás óta nincs közvetlen ráhatása az önkormányzatnak, mivel e téren megszűnt az ármegállapítási hatásköre.

(Forrás:www.budapest.hu)