Nem csökken a lakásépítés Budapesten

Idén annyi lakás épül a fővárosban és a régióban, mint tavaly - állítja a Stúdió Metropolitana Kht.
Az idei teljesítésbe ugyanis beszámítanak a tavaly elkészült, de használatba vételi engedéllyel nem rendelkező lakások, és a már elkezdett építkezéseket sem állítják le.


Az elemzőcég az Ebuild alapadatai alapján Budapesten az ötven lakásnál, míg Pest megyében a harmincnál nagyobb projekteket vizsgálta, ugyanis ezek nem csak túlsúlyosak, de élénken reagálnak a piac változására is. A kutatók abból indultak ki - mondta Ongjerth Richárd, a Studio Metropolitana ügyvezetője -, hogy több lakás épült, mint amennyire használatbavételi engedélyt kértek. Szakértői becslések szerint ez az arány elérheti a húsz százalékot is, vagyis Budapesten akár tizenkétezer lakás is elkészülhetett tavaly.


(Forrás:www.budapest.hu)