Nem áll le a távfűtés Budapesten az ünnepek alatt
Már megszűnt a hivatalos fűtési idény fogalma. A Fővárosi Önkormányzat rendelete szerint a „fűtési időszak” május 15-ig tart.
A Budapesti Távhőszolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság fogyasztóinak többségével úgy állapodott meg közüzemi szerződéseiben, hogy április 15-e után a lakóközösség kérésének megfelelően jár el a fűtést illetően.
Ez azt jelenti, hogy egy-egy közösség képviselője útján már szerződésbe foglalta a fűtés leállításának illetve újraindításának feltételeit.
Sokan a külső hőmérséklethez kötik a fűtés leállítását, újraindítását, de nem kevés azoknak a száma sem, akik a fűtés kérdését májusig rábízzák a hőközpontokban működő automatikus szabályozóra, ami mindig a pillanatnyi helyzetnek megfelelően „dolgozik” azaz a nappali felmelegedésnél kikapcsolja, hűvös estén, éjszaka bekapcsolja a fűtést.
Tekintettel a húsvéti ünnepekre előre jelzett változékony időjárásra, különösen az éjszakai lehűlésekre a FŐTÁV Zrt. a lakóépületekben a külső hőmérsékletnek megfelelőn szabályozott módon kedden - azaz 18-án - reggelig szolgáltat fűtést, ezt követően pedig a szerződésekben rögzítettek szerint jár el.
Amennyiben egy-egy lakóközösség az ünnepek alatt még az automatikusan szabályozott fűtésre sem tart igényt, képviselője útján - akár a helyszínen átadott –-írásos megrendeléssel leállítathatja azt. A FŐTÁV Zrt. az ünnepek alatt is folyamatosan áll ügyfelei rendelkezésére, megrendeléseiket 4 órán belül végrehajtja.
(Forrás:www.budapest.hu)
Ez azt jelenti, hogy egy-egy közösség képviselője útján már szerződésbe foglalta a fűtés leállításának illetve újraindításának feltételeit.
Sokan a külső hőmérséklethez kötik a fűtés leállítását, újraindítását, de nem kevés azoknak a száma sem, akik a fűtés kérdését májusig rábízzák a hőközpontokban működő automatikus szabályozóra, ami mindig a pillanatnyi helyzetnek megfelelően „dolgozik” azaz a nappali felmelegedésnél kikapcsolja, hűvös estén, éjszaka bekapcsolja a fűtést.
Tekintettel a húsvéti ünnepekre előre jelzett változékony időjárásra, különösen az éjszakai lehűlésekre a FŐTÁV Zrt. a lakóépületekben a külső hőmérsékletnek megfelelőn szabályozott módon kedden - azaz 18-án - reggelig szolgáltat fűtést, ezt követően pedig a szerződésekben rögzítettek szerint jár el.
Amennyiben egy-egy lakóközösség az ünnepek alatt még az automatikusan szabályozott fűtésre sem tart igényt, képviselője útján - akár a helyszínen átadott –-írásos megrendeléssel leállítathatja azt. A FŐTÁV Zrt. az ünnepek alatt is folyamatosan áll ügyfelei rendelkezésére, megrendeléseiket 4 órán belül végrehajtja.
(Forrás:www.budapest.hu)