Nappal is jár a krízisautó, új melegedőt nyitottak

Az elmúlt éjszaka megduplázódott a budapesti hajléktalan diszpécserszolgálathoz beérkezett hívások száma.
Több mint kétszázan jelezték, hogy veszélyeztetett embert látnak az utcán.

A főváros 16 éjjeli menedékhelyének 1200 férőhelye megtelt, ezért a Dózsa György úton újabb, 60 férőhellyel feltétel nélkül fogadják be a hideg elől menekülőket. Vasárnap estétől az utcai szolgálatokat megerősítették és nappal is jár a három éjszakai krízisautó.

A budapesti diszpécserszolgálat telefonszáma: 338-4186, itt felvilágosítást kapható a többi, megyei szolgálat elérhetőségeiről is. Ami a legfontosabb: fagy esetén senki se hagyja segítség nélkül az utcán azokat, akik nem tudnak magukon segíteni.

Tavaly télen 18 ember fagyott meg Budapesten közterületen. Közülük csak egy volt hajléktalan.


(Forrás:www.budapest.hu)