Nanotechnológiai laboratórium létrehozásáról tárgyaltak Budapesten
Nanotechnológiai nemzeti laboratórium létrehozásáról tárgyalt hétfőn Budapesten Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke és Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere - hangzott a tárgyalást követő sajtótájékoztatón.
A projektnek Vízi E. Szilveszter elmondása szerint az a lényege, hogy elősegítsék a város és környéke fejlődését, ugyanakkor a jelenleginél jóval hatékonyabban használják fel az MTA intézményeiben keletkező ismereteket. Mint mondta, később határozzák meg "azokat a termékeket, azokat az irányokat, amelyeket fejleszteni akarunk".
"Ez egyébként a Magyar Tudományos Akadémia reformjának egy része" – jegyezte meg az MTA elnöke, hozzátéve: szeptember 15-én a felek és a helyi gazdaság képviselői immár a konkrét teendőkről tárgyalnak.
Warvasovszky Tihamér arról beszélt, hogy szeretnék erősíteni a település és környéke versenyképességét, ami a tudomány "helybe vitele nélkül nem megy"
.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!
"Ez egyébként a Magyar Tudományos Akadémia reformjának egy része" – jegyezte meg az MTA elnöke, hozzátéve: szeptember 15-én a felek és a helyi gazdaság képviselői immár a konkrét teendőkről tárgyalnak.
Warvasovszky Tihamér arról beszélt, hogy szeretnék erősíteni a település és környéke versenyképességét, ami a tudomány "helybe vitele nélkül nem megy"
.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!