Nagykövetek fogadása a Városházán

Demszky Gábor fogadást adott a Magyarországra delegált nagykövetek részére abból az alkalomból, hogy 2004-től az Európai Fővárosok Szövetségének elnöki tisztét Budapest látja el.
A szervezet munkáját idén Demszky Gábor irányítja. Az Unió egyre inkább a régiók és a városok Európájaként működik, az EU lakosainak nyolcvan százaléka, a magyar lakosságnak pedig kétharmada él városokban. A tisztség betöltése Budapestnek alkalmat ad arra, hogy hatékonyan lépjen fel a nagyvárosok tipikus problémáinak rendezése érdekében.

A fogadáson Demszky Gábor főpolgármester többek között elmondta: Magyarország számára az uniós tagság a másfél évtizede elindított gazdasági és politikai rendszerváltás, valamint külpolitikai irányvonal kiteljesülését jelenti. Majd arról beszélt, hogy a szabad piacon és szabad vállalkozáson alapuló magyar gazdaság az európai integrációval új lehetőségek és új kihívások elé néz. A globalizáció korában pedig éppen az új lehetőségek és új kihívások egy nemzet fejlődésének a zálogai.

A főpolgármester szerint, a demokratikus Európához történő csatlakozás visszavonhatatlanná teszi a magyar demokrácia elmúlt 15 évében kialakított és megszilárdított rendszerét.

Budapest Portál