Mobilkormányzati konferencia Budapesten
Az elektronikus adóbevallásnál alkalmazható azonosítás és hitelesítés mobiltelefonon keresztül történő megvalósítása érdekében tárgyalások kezdődtek a mobilszolgáltatókkal - idézte a Magyar Rádió Baja Ferenc kormánymegbízottat, aki a világ első mobilkormányzati konferenciáján beszélt erről Budapesten.
A kétnapos "Első Nemzetközi Mobilkormányzati Konferencia" kiemelt témája az m-kormányzati megoldások nemzetközi tapasztalatai, a mobilszolgáltatók szerepe az m-kormányzatban, valamint a vezeték nélküli alkalmazások elterjedtsége volt.
Az e-kormányzat célja, hogy a kormányzati elektronikus szolgáltatások minél több állampolgár számára elérhetővé váljanak. Ebben a mobil eszközök alkalmazása nagyságrendi javulást eredményezhet, figyelembe véve, hogy hazánkban a lakosság alig tizenöt százaléka használja az internetet, szemben a mobiltelefonnal, amelyet a lakosság nyolcvan százaléka használ.
Az elektronikus közigazgatás egyik legígéretesebb területe tehát a mobil közigazgatás, mivel a mobiltelefonok nagyarányú elterjedése révén a társadalom egyre szélesebb köréhez eljuthatnak az információk.
(Forrás:www.budapest.hu)
Az e-kormányzat célja, hogy a kormányzati elektronikus szolgáltatások minél több állampolgár számára elérhetővé váljanak. Ebben a mobil eszközök alkalmazása nagyságrendi javulást eredményezhet, figyelembe véve, hogy hazánkban a lakosság alig tizenöt százaléka használja az internetet, szemben a mobiltelefonnal, amelyet a lakosság nyolcvan százaléka használ.
Az elektronikus közigazgatás egyik legígéretesebb területe tehát a mobil közigazgatás, mivel a mobiltelefonok nagyarányú elterjedése révén a társadalom egyre szélesebb köréhez eljuthatnak az információk.
(Forrás:www.budapest.hu)