Mobilitási díjat kapott Budapest - Budapest
Budapest - Budapest kapta az idei mobilitási hét második díját Sztavrosz Dimasz környezetvédelmi EU-biztostól - jelentette be az Európai Bizottság Brüsszelben.
A fődíj a spanyolországi Leóné, a harmadik elismerés Bolognáé lett.
Az Európai Bizottság által támogatott, három európai városhálózat - a Eurocities, a Climate Alliance és az Energie-Cités - irányításában évente megrendezett Európai Mobilitási Hét célja a fenntartható városi mobilitás ösztönzése a saját gépkocsinál kevésbé vagy egyáltalán nem légszennyező közlekedési lehetőségek, például a gyaloglás, a kerékpározás, a tömegközlekedés vagy a közös autóhasználat népszerűsítése révén.
A díjakat a tavalyi Európai Mobilitási Héten részt vevő, összesen kétszázmillió lakossal rendelkező 1322 város éghajlatváltozás elleni küzdelemmel foglalkozó legjobb programjaiért osztották ki.
Dimasz közlése szerint Budapesten a zsűri tetszését különösen a lakosság sikeres bevonása, valamint Budapest és az érdekeltek közötti kiemelkedően jó együttműködés és a kommunikációs stratégia hatékonysága érdemelte ki. A mobilitási hét a magyar főváros környezetvédelmet és fenntarthatóságot népszerűsítő eseményévé vált, valóságos zöldfesztivállá, amely az autómentes napon több mint 110 ezer, az egyéb eseményeken pedig 40 ezernél is több érdeklődőt vonzott. A városban hat állandó intézkedést hoztak, többségük a tömegközlekedésre vonatkozik.
Leónt a szakemberekből álló független zsűri egyrészt a mobilitási hét programjainak sokszínűsége, másrészt a fenntartható mobilitás hathatós kommunikációs stratégiája miatt választotta nyertesnek.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Mobilitási díjat kapott Budapest - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Az Európai Bizottság által támogatott, három európai városhálózat - a Eurocities, a Climate Alliance és az Energie-Cités - irányításában évente megrendezett Európai Mobilitási Hét célja a fenntartható városi mobilitás ösztönzése a saját gépkocsinál kevésbé vagy egyáltalán nem légszennyező közlekedési lehetőségek, például a gyaloglás, a kerékpározás, a tömegközlekedés vagy a közös autóhasználat népszerűsítése révén.
A díjakat a tavalyi Európai Mobilitási Héten részt vevő, összesen kétszázmillió lakossal rendelkező 1322 város éghajlatváltozás elleni küzdelemmel foglalkozó legjobb programjaiért osztották ki.
Dimasz közlése szerint Budapesten a zsűri tetszését különösen a lakosság sikeres bevonása, valamint Budapest és az érdekeltek közötti kiemelkedően jó együttműködés és a kommunikációs stratégia hatékonysága érdemelte ki. A mobilitási hét a magyar főváros környezetvédelmet és fenntarthatóságot népszerűsítő eseményévé vált, valóságos zöldfesztivállá, amely az autómentes napon több mint 110 ezer, az egyéb eseményeken pedig 40 ezernél is több érdeklődőt vonzott. A városban hat állandó intézkedést hoztak, többségük a tömegközlekedésre vonatkozik.
Leónt a szakemberekből álló független zsűri egyrészt a mobilitási hét programjainak sokszínűsége, másrészt a fenntartható mobilitás hathatós kommunikációs stratégiája miatt választotta nyertesnek.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Mobilitási díjat kapott Budapest - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz