Minden gyermeknek legyen boldog az ünnep– Gyermekotthonok karácsonyoznak a Fővárosi Nagycirkuszban – Budapest
Budapest - A Fővárosi Nagycirkuszban látta szombaton délelőtt vendégül a fővárosi önkormányzat azokat a gyermekeket, akik gyermekotthonban élnek, így a szeretet ünnepét nem tölthetik családi körben.
Az idén tíz éves múltra visszatekintő rendezvényen a több mint 1600 gyermek – közülük sokan a határon túlról érkeztek – cirkuszi előadáson, játékokon, kézműves-foglalkozásokon, tánctanításon és közös éneklésen vett részt. Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes ajándékokkal jutalmazta meg a programokban legügyesebben szereplőket.
A szombaton 9 órától kezdődő rendezvényre 1300 gyermek érkezett a főváros több mint 30 bentlakásos gyermekvédelmi intézményéből. A gyermekek délelőtt közös játszóházon, tánctanításon, éneklésen és kézműves-foglalkozásokon vettek részt a több mint 350 határainkon túlról – a Felvidékről és Kárpátaljáról – érkező társukkal, valamint a fővárosi nagycsalásosok és a városháza dolgozóinak gyermekeivel együtt.
„Gyermekkoromban mindig szerettem volna eljutni, a Nagycirkuszba, de vidéki srácként kevés alkalmam volt rá. Ma, felnőttként gyakrabban jöhetnék el ide, de most az időm nem engedi. Éppen ezért nagyon örülök, hogy ma én is itt lehetek veletek, ezen a különleges előadáson” – mondta Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes, aki a játékot követően köszöntötte a gyermekeket a cirkuszi előadás előtt.
A városvezető elmondta: öröm volt látni a délelőtt együtt játszó budapesti és határon túli gyermekeket, és bízik benne, hogy számos alkalmuk lesz még a közös játékra, barátkozásra.
Hagyó Miklós ajándékokkal jutalmazta meg a délelőtti programokban legügyesebben szereplőket, de a többiek sem tértek haza üres kézzel. Az önkormányzat az ünnep alkalmából ugyanis több mint egymillió forintot utalt át az intézményeknek, hogy játékokat, könyveket vegyenek a gyerekek részére.
A szeretet ünnepe itt azonban nem ért véget, hiszen a gyermekek egy része családi körben folytathatja az ünneplést, míg azoknak, akik a Szentestét is az intézetekben töltik, különleges ünnepségeket szerveznek a dolgozók.
Főplogármesteri Hivatal
Minden gyermeknek legyen boldog az ünnep– Gyermekotthonok karácsonyoznak a Fővárosi Nagycirkuszban – Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A szombaton 9 órától kezdődő rendezvényre 1300 gyermek érkezett a főváros több mint 30 bentlakásos gyermekvédelmi intézményéből. A gyermekek délelőtt közös játszóházon, tánctanításon, éneklésen és kézműves-foglalkozásokon vettek részt a több mint 350 határainkon túlról – a Felvidékről és Kárpátaljáról – érkező társukkal, valamint a fővárosi nagycsalásosok és a városháza dolgozóinak gyermekeivel együtt.
„Gyermekkoromban mindig szerettem volna eljutni, a Nagycirkuszba, de vidéki srácként kevés alkalmam volt rá. Ma, felnőttként gyakrabban jöhetnék el ide, de most az időm nem engedi. Éppen ezért nagyon örülök, hogy ma én is itt lehetek veletek, ezen a különleges előadáson” – mondta Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes, aki a játékot követően köszöntötte a gyermekeket a cirkuszi előadás előtt.
A városvezető elmondta: öröm volt látni a délelőtt együtt játszó budapesti és határon túli gyermekeket, és bízik benne, hogy számos alkalmuk lesz még a közös játékra, barátkozásra.
Hagyó Miklós ajándékokkal jutalmazta meg a délelőtti programokban legügyesebben szereplőket, de a többiek sem tértek haza üres kézzel. Az önkormányzat az ünnep alkalmából ugyanis több mint egymillió forintot utalt át az intézményeknek, hogy játékokat, könyveket vegyenek a gyerekek részére.
A szeretet ünnepe itt azonban nem ért véget, hiszen a gyermekek egy része családi körben folytathatja az ünneplést, míg azoknak, akik a Szentestét is az intézetekben töltik, különleges ünnepségeket szerveznek a dolgozók.
Főplogármesteri Hivatal
Minden gyermeknek legyen boldog az ünnep– Gyermekotthonok karácsonyoznak a Fővárosi Nagycirkuszban – Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu