Miért nem szereti Tarlós István a parkolási rendet? - Budapest
Budapest - Tarlós Istvánt rosszul tájékoztatták, vagy ismét szándékosan téved. Tarlós úr mindig ingerült, amikor a védett övezetekben való parkolásról van szó, mert ezen a területen a rend helyett a káoszt kedveli.
A Fővárosi Szállítási Tanácsadó Kft. nem a Főváros cége, és nem is a Főváros dolgozóiból alakult. Ez egy magáncég, amelyik 16 éve szerződés alapján végzi a védett övezetekbe történő behajtási engedélyekkel kapcsolatos ügyintézést, pl. teherfuvarozók, árusok és építkezések szervezői részére. (Ezt a feladatot végezte már a jogelődje is 1975 óta).
A Fővárosi Szállítási Tanácsadó Kft-én keresztül évente mintegy 50.000 engedélykérelem érkezik a Fővároshoz, amit a cég szakértői előzetesen átvizsgálnak, és tanácsot adnak a kérelmezőnek, hogy hogyan tervezze az útját, hogy az ne nehezítse tovább Budapest közlekedését. A Főváros egyébként a behajtási kérelmek kétharmadát elutasítja.
A fővárosi engedélyek díjából befolyó pénzből a cég minden forintot átutal a Fővárosnak. De ez az összeg csak töredéke annak, amit ez a magáncég egyéb tevékenységgel, például tanácsadással keres. Ráadásul nemcsak a fővárosnak dolgoznak, hanem több kerület számára is ők végzik az áruszállítási engedélyekkel kapcsolatos ügyintézést.
Tarlós úr valószínűleg azért nem szereti ezt a céget, mert ők komolyan veszik a védett övezeteket, és nem támogatják, hogy oda parkolási engedélyeket lehessen kiadni.
Tarlós István viszont szeret maga dönteni a védett övezetekbe való behajtásról. Például a fővárosi rendelet ellenére ingyenes parkolással ajándékozta meg magát és képviselőtársait a védett övezetbe tartozó óbudai Főtéren, ahol a testületi ülések alatt egymás hegyén-hátán parkolnak az autók a díszburkolaton.
Főpolgármesteri Hivatal
Miért nem szereti Tarlós István a parkolási rendet? - Budapest- Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A Fővárosi Szállítási Tanácsadó Kft-én keresztül évente mintegy 50.000 engedélykérelem érkezik a Fővároshoz, amit a cég szakértői előzetesen átvizsgálnak, és tanácsot adnak a kérelmezőnek, hogy hogyan tervezze az útját, hogy az ne nehezítse tovább Budapest közlekedését. A Főváros egyébként a behajtási kérelmek kétharmadát elutasítja.
A fővárosi engedélyek díjából befolyó pénzből a cég minden forintot átutal a Fővárosnak. De ez az összeg csak töredéke annak, amit ez a magáncég egyéb tevékenységgel, például tanácsadással keres. Ráadásul nemcsak a fővárosnak dolgoznak, hanem több kerület számára is ők végzik az áruszállítási engedélyekkel kapcsolatos ügyintézést.
Tarlós úr valószínűleg azért nem szereti ezt a céget, mert ők komolyan veszik a védett övezeteket, és nem támogatják, hogy oda parkolási engedélyeket lehessen kiadni.
Tarlós István viszont szeret maga dönteni a védett övezetekbe való behajtásról. Például a fővárosi rendelet ellenére ingyenes parkolással ajándékozta meg magát és képviselőtársait a védett övezetbe tartozó óbudai Főtéren, ahol a testületi ülések alatt egymás hegyén-hátán parkolnak az autók a díszburkolaton.
Főpolgármesteri Hivatal
Miért nem szereti Tarlós István a parkolási rendet? - Budapest- Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu