Mesterfokozat - új szakképzési szint az oktatásban

A következő másfél évben a kormány bevezeti a szakképző iskolák minőségbiztosítását és egységes értékelési rendszerét.
Ezek eredményességéhez fogják kötni a finanszírozást - mondta el szerdán Kiss Péter munkaügyi miniszter Budapesten, egy szakképzési konferencián. Új képzési szintként bevezetik a mesterfokozatot, amely az átlagos szakmunkásokénál nagyobb tudást és jövedelmet jelent.


Drámaian csökken a létszám a fiatal korosztályokban, eltűnt a szakmunkások presztizse, a képzésből hiányzik a gyakorlatiasság, a piac igényének felmérése. Ki fogja elvégezni a többezer milliárd forint uniós fejlesztési támogatásból a beruházásokat ? - tette fel a kérdést Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke annak kapcsán, hogy a becslések szerint 6-8 év múlva 350 ezer szakképzett munkaerő hiányzik majd Magyarországon.

A munkaügyi miniszter egyetértett azzal a felvetéssel, a szakképző helyeknek és a kamaráknak kell több állami feladatot átvenni a szakképzésben. Kiss Péter az adózás terén is pozitív változást ígért a gyakorlati képzésben résztvevő vállalkozásoknak. A tárca vezetője szerint el kell érni, hogy - nyugati mintára - a kiváló szakmunkások bekerülhessenek a középosztály felsőbb rétegeibe.

(Forrás:www.budapest.hu)

Szóljon hozzá!