Mérnöki bravúr: Magyarországon még nem alkalmazott technológia a csepeli szennyvíztisztítónál - Budapest
Budapest - Budapest teljes körű csatornázását tervezi a Fővárosi Önkormányzat, a program 2008-ban indulna – hangzott el azon a sajtótájékoztatón, ahol bemutatták a csepeli szennyvíztisztító építéséhez használt új technológia-különlegességet.
Magyarországon még soha nem alkalmazott mérnöki megoldással kötik össze Budapestet az épülő csepeli szennyvíztisztítóval. Dél-Budáról 28-29 méter mélyen, a Duna alatti csővezetéket építenek ki, de hasonló megoldással juttatják majd el a szennyvizet a ferencvárosi területről is – jelentette ki Geönczeöl Gergely, az egyik kivitelező cég képviselője.
Budát a Csepel-szigettel összekötő szennyvízátvezető cső párhoz már megépült 26 méter mély indító-, és fogadóakna. A szennyvíztisztító telepet a pesti oldallal összekötő átvezetés aknái még épülnek. Ilyen nagy mélységben, ilyen kemény márga-rétegben speciális körülmények között, ilyen nagy átmérővel még nem épült szennyvízátvezetés az országban. Emiatt speciálisan ide gyártott cső-elemekből áll majd össze a teljes csővezeték. A fogadóaknába leereszkedtek a helyszínen tartózkodó budapesti városvezetők is.
Demszky Gábor főpolgármester elmondta: a csepeli szennyvíztisztító beruházás Kelet-Közép Európa legnagyobb környezetvédelmi projektje. A szennyvíztisztító működése hosszú évtizedekig meghatározó lesz a város és a környezet számára, az ÉlőDuna program sikeres végrehajtása, az elvégzett munkánk minősége, mintául szolgál hasonló nagyberuházásokhoz. A cél, hogy 2010-ig 100 százalékban tisztítsák a Budapesten keletkező szennyvizet – tette hozzá.
Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes kifejtette: Budapest teljes körű csatornázását tervezi a Fővárosi Önkormányzat 2010-ig, a program 2008-ban indulna és mintegy 19 kerületet érint majd. Kiemelt fontosságúnak nevezte a dél - budai főgyűjtő megépítésért, amelynek a kivitelezése hamarosan elkezdődik.
A csepeli beruházás több mint 60 milliárd forintba kerül, ennek 65 százalékát az Európai Unió állja, 20 százalékát a központi költségvetés, míg a fennmaradó részt Budapest fizeti.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Mérnöki bravúr: Magyarországon még nem alkalmazott technológia a csepeli szennyvíztisztítónál - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Budát a Csepel-szigettel összekötő szennyvízátvezető cső párhoz már megépült 26 méter mély indító-, és fogadóakna. A szennyvíztisztító telepet a pesti oldallal összekötő átvezetés aknái még épülnek. Ilyen nagy mélységben, ilyen kemény márga-rétegben speciális körülmények között, ilyen nagy átmérővel még nem épült szennyvízátvezetés az országban. Emiatt speciálisan ide gyártott cső-elemekből áll majd össze a teljes csővezeték. A fogadóaknába leereszkedtek a helyszínen tartózkodó budapesti városvezetők is.
Demszky Gábor főpolgármester elmondta: a csepeli szennyvíztisztító beruházás Kelet-Közép Európa legnagyobb környezetvédelmi projektje. A szennyvíztisztító működése hosszú évtizedekig meghatározó lesz a város és a környezet számára, az ÉlőDuna program sikeres végrehajtása, az elvégzett munkánk minősége, mintául szolgál hasonló nagyberuházásokhoz. A cél, hogy 2010-ig 100 százalékban tisztítsák a Budapesten keletkező szennyvizet – tette hozzá.
Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes kifejtette: Budapest teljes körű csatornázását tervezi a Fővárosi Önkormányzat 2010-ig, a program 2008-ban indulna és mintegy 19 kerületet érint majd. Kiemelt fontosságúnak nevezte a dél - budai főgyűjtő megépítésért, amelynek a kivitelezése hamarosan elkezdődik.
A csepeli beruházás több mint 60 milliárd forintba kerül, ennek 65 százalékát az Európai Unió állja, 20 százalékát a központi költségvetés, míg a fennmaradó részt Budapest fizeti.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Mérnöki bravúr: Magyarországon még nem alkalmazott technológia a csepeli szennyvíztisztítónál - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz