Megtisztítják a vízvezeték-hálózatot

"A főnyomó-vezetékek tisztításával megkezdődött az idei hálózatöblítési program - a fővárosban idén eddig 150 kilométernyi fővezeték tisztítása történt meg.
A hálózatöblítés elvégzése alapvetően a vízcső belső falán lerakódott vagy ott képződő kémiai, fizikai (homok, vas, mangáncsapadék) esetleg biológiai bevonat (biofilm, biomorzsa) a vízminőséget károsan befolyásoló idegen anyagok eltávolítása miatt szükséges - derül ki a Fővárosi Vízművek közleményéből. Az öblítés a gépházaktól a tároló medencékig a teljes főnyomó vezetékszakaszt érinti. Ilyenkor egy adott időszakban átlagosan átfolyó vízmennyiség többszöröse folyik át a vezetékeken annak érdekében, hogy a csövek belső falán felhalmozódott laza lerakodások megszűnjenek és kiürüljenek a hálózatból. Egy-egy öblítendő vezetékszakaszon az érintett vezeték átmérőjétől függően óránként akár több ezer köbméter víz is átfolyik."

(Forrás:www.budapest.hu)