Megteltek a fővárosi szállodák
Becslések szerint összességében egymilliárd forint körüli forgalmat bonyolít a magyar szállodaipar szilveszterkor:
a fővárosban már teltház van, néhány vidéki hotelben azonban még akad szoba.
Több szállodában már a túlfoglalással küzdenek Budapesten, a főváros a szilveszterre megtelik, döntően külföldi turistákkal. A vendégek között a német, a skandináv és olasz turistákat említik nagyobb számban a szakemberek, de egyre több az angol is, köszönhetően a fapados légitársaságoknak.
"Tavaly nem volt olyan problémánk, hogy az utolsó pillanatban érkezett igényeket ne tudjuk valamilyen módon teljesíteni, az idén viszont Budapesten már nem lehet szilveszter éjszakájára szállást találni" - mondta az Indexnek Molnár Gabriella, a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetitők Szövetségének elnöke. Elkeltek az utazási irodák által kínált szilveszteri utak is, néhány szabad hely akad még belföldre és külföldre egyaránt.
A tavalyi volt az első jó év egy 5-6 éves szünet után a szállodaiparban, az idén pedig újra jó lesz a szilveszter - mondta az Indexnek Betegh Sándor, a Danubius Hotels vezérigazgatója. A szakember szerint külön érdemes vizsgálni a fővárost és a vidéket: Budapesten, ahol szilveszter éjszakára minden szállodájukban teljes a zsúfoltság, döntően külföldiek érkeznek. A vidéki hotelekben is csak néhány helyen van még üres szoba, de itt jellemzően magyarok a vendégek.
Hasonló helyzetről számolt be Szabó József, a Hunguest Hotels értékesítési igazgatója is. Hangsúlyozta azonban: az idei év annyiban sikeresebb mint a tavalyi, hogy miközben nőtt a szállodai szoba kapacitás, továbbra is sikerül lényegében mindenütt teltházat produkálni.
(Forrás:www.budapest.hu)
Több szállodában már a túlfoglalással küzdenek Budapesten, a főváros a szilveszterre megtelik, döntően külföldi turistákkal. A vendégek között a német, a skandináv és olasz turistákat említik nagyobb számban a szakemberek, de egyre több az angol is, köszönhetően a fapados légitársaságoknak.
"Tavaly nem volt olyan problémánk, hogy az utolsó pillanatban érkezett igényeket ne tudjuk valamilyen módon teljesíteni, az idén viszont Budapesten már nem lehet szilveszter éjszakájára szállást találni" - mondta az Indexnek Molnár Gabriella, a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetitők Szövetségének elnöke. Elkeltek az utazási irodák által kínált szilveszteri utak is, néhány szabad hely akad még belföldre és külföldre egyaránt.
A tavalyi volt az első jó év egy 5-6 éves szünet után a szállodaiparban, az idén pedig újra jó lesz a szilveszter - mondta az Indexnek Betegh Sándor, a Danubius Hotels vezérigazgatója. A szakember szerint külön érdemes vizsgálni a fővárost és a vidéket: Budapesten, ahol szilveszter éjszakára minden szállodájukban teljes a zsúfoltság, döntően külföldiek érkeznek. A vidéki hotelekben is csak néhány helyen van még üres szoba, de itt jellemzően magyarok a vendégek.
Hasonló helyzetről számolt be Szabó József, a Hunguest Hotels értékesítési igazgatója is. Hangsúlyozta azonban: az idei év annyiban sikeresebb mint a tavalyi, hogy miközben nőtt a szállodai szoba kapacitás, továbbra is sikerül lényegében mindenütt teltházat produkálni.
(Forrás:www.budapest.hu)