Mégsem lesz Móricz szobor a körtéren?

"Elutasította Móricz Zsigmond szobrának felállítását a várostervezési és városképvédelmi bizottság szerdai ülésén.
Emellett elfogadta azt a közgyűlési előterjesztést, mely Koszorús Ferenc vezérkari ezredest javasolja "Budapest díszpolgára" címre.

A várostervezési és városképvédelmi bizottság szerdai ülésén nem hagyta jóvá a kulturális bizottság azon döntését, hogy Móricz Zsigmond születésének 125. évfordulója alkalmából a XI . kerületben felállítsák az író szobrát.

A Kossuth-díjas Varga Imre szobrászművész által készített, 2,2 méter magas bronz anyagú szobor Tiszacsécsén, az író szülőfalujában található, melynek másolata kerülne az átalakított és felújított Móricz Zsigmond körtérre. "

(Forrás:www.budapest.hu)