Megnyitották a Kozma utcai temetőt

Csütörtök reggeltől ismét látogatható a megrongált Kozma utcai zsidó temető, azonban még folyamatban van a százharminckét felborított, összetört sír felmérése.
Emiatt a sírkert alkalmazottai még nem tudnak válaszolni az érdeklődő hozzátartozóknak arra, hogy pontosan melyik sírokat tették tönkre a vandálok. A rongálást szerdán vették észre, mivel a zsidó temetőt vasárnap ünnep miatt bezárták.

A százmillió forint értékű pusztítást szerdán egyöntetűen elítélte a kormányfő, az államfő és valamennyi politikai erő. Demszky Gábor főpolgármester egymillió, Budapest főkapitánya félmillió forintot ajánlott fel a tettesek kézre kerítéséhez.

A rendőrség rongálás és kegyeletsértés miatt folytat vizsgálatot.


(Forrás:www.budapest.hu)