Megnyitották a felújított Ferihegyi repülőtér 1-es terminálját
Kilenc hónapos teljes felújítás után csütörtökön hajnalban újra üzembe állt a Ferihegyi repülőtér 1-es terminálja; az első, Geronába induló járat 6 óra után pár perccel hagyta el a kifutópályát.
A Budapest Airport közleménye szerint a terminált az első napon várhatóan összesen nyolcezer utas használja majd, éves szinten pedig 2,5 millió utast szolgál majd ki. A felújított terminálon 19 jegykezelő pult, 10 beszállító kapu, valamint négy csomagkiadó szalag áll az utasok rendelkezésére.
A Ferihegyi repülőtér 1-es termináljáról csütörtöktől hét légitársaság közlekedik: az Easyjet, a Germanwings, a Malmö Aviation, a Norwegian Air, a SkyEurope, a Sterling és a Wizzair. A légitársaságok valamennyi járata innen indul, és ide érkezik.
(Forrás:www.budapest.hu)
A Ferihegyi repülőtér 1-es termináljáról csütörtöktől hét légitársaság közlekedik: az Easyjet, a Germanwings, a Malmö Aviation, a Norwegian Air, a SkyEurope, a Sterling és a Wizzair. A légitársaságok valamennyi járata innen indul, és ide érkezik.
(Forrás:www.budapest.hu)