Megnyílt a Háló Közösségi Központ

A több mint egy évtizede működő Háló Közösségfejlesztő Katolikus Egyesület új központját Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára szentelte fel csütörtökön Budapest belvárosában.
A magyarországi és határon túli közösségeket összefogó szervezet új centrumában az egyesület kiállításokat, tanfolyamokat, konferenciákat és klubokat tervez a magyarországi és határon túli katolikus fiatalok számára.


"2004. december 5. óta úgy érezzük, még nagyobb szükség van a Hálóra" - mondta megnyitó beszédében Szeibert András, a Háló tagja a kettős állampolgárságról szóló népszavazásra utalva.


Gulyás Kálmán, a kulturális minisztérium egyházi kapcsolatokért felelős címzetes államtitkára beszédében kiemelte: nagyon sokat adhat az új találkozási pont a Kárpát-medencében élő fiatal katolikusok számára. Hozzátette: óriási szükség van találkozási pontokra, mert ezeken a helyeken közösségek alakulnak.


A Ferenciek tere 7-8. szám alatti Kárpátia udvarban lévő 300 négyzetméteres, felújított irodát az egyesület a Ferences rendtartománytól bérli, a központ keresztény klubok mellett helyet ad majd hangversenyeknek, előadásoknak és közéleti fórumoknak is.

(Forrás:www.budapest.hu)