Megkezdődött az Erzsébet híd rekonstrukciója
Kedden megkezdődött az Erzsébet híd pályaszerkezet alatti felújítása, mely 1,3 milliárd forintba kerül.
A Fővárosi Közgyűlés Közbeszerzési Bizottsága harmadszor is elbírálta a felújításra kiírt közbeszerzési pályázatot, miután az előző kettőt érvénytelenítette a főpolgármester.
A testület elnöke szerint a bizottság által tavaly legjobbnak tartott 900 millió forintos ajánlatnál most jóval drágábban valósul meg a híd rozsdamentesítése.
A legutóbbi pályázaton három cég indult, közülük kettő egy vállalatcsoportba tartozott. Az előző pályázaton a bizottság által legjobbnak minősített, 900 millió forintos ajánlatot benyújtott Ganz Acélszerkezet Kft.-t ugyanis időközben felvásárolta a Hídépítő Rt. A harmadik pályázatot a részvénytársaság egyik cége, a Hídtechnika Kft. nyerte meg.
A munkálatok miatt kedd déltől lezárták a híd alatt a Március 15. tér felé vezető szélső sávot, valamint a hídon az északi járdát.
Budapest Portál
A testület elnöke szerint a bizottság által tavaly legjobbnak tartott 900 millió forintos ajánlatnál most jóval drágábban valósul meg a híd rozsdamentesítése.
A legutóbbi pályázaton három cég indult, közülük kettő egy vállalatcsoportba tartozott. Az előző pályázaton a bizottság által legjobbnak minősített, 900 millió forintos ajánlatot benyújtott Ganz Acélszerkezet Kft.-t ugyanis időközben felvásárolta a Hídépítő Rt. A harmadik pályázatot a részvénytársaság egyik cége, a Hídtechnika Kft. nyerte meg.
A munkálatok miatt kedd déltől lezárták a híd alatt a Március 15. tér felé vezető szélső sávot, valamint a hídon az északi járdát.
Budapest Portál