Megkegyelmeztek a tolvajok idén a köztéri szobroknak
Idén - legalábbis december közepéig - megkímélték a színesfémgyűjtők a budapesti köztéri szobrokat - mesélte a Népszavának Szilágyi András, a Budapest Galéria képzőművészeti osztályvezetője.
Engedély nélküli felállított szobor ugyan került köztereinkre úgy öt-hat, de szándékosságra kevés olyan példa akad, mint a Turul emlékmű a fővárosban. A köztéri szobrok jól fizető megbízásoknak számítottak a művészek körében a közelmúltban, ma azonban a fővárosi önkormányzat korántsem olyan jól fizető megrendelő, mint volt hajdanán a fővárosi tanács. A különféle kerületek pedig változó intenzitással vesznek részt köztéri szobrok létesítésében.
(Forrás:www.budapest.hu)
(Forrás:www.budapest.hu)