Március 31-ig marad a kordon - Budapest
Budapest - Részben törvénysértőnek találta Gergényi Péter határozatát a Kossuth téri kordonról az országos rendőrfőkapitány helyettese.
Szabadfi Árpád azt kifogásolta, hogy a budapesti rendőrfőkapitány határozatlan időre záratta le a Parlament előtti területet, ezért utasította Gergényit: adja meg a kordon fenntartásának határidejét. Az ORFK szóvivője az Inforádióban bejelentette, a kordon március végéig marad.
Március 31-ig marad a kordon a fővárosi Kossuth tér körül, ezután a rendőrök elbontják. Ezután elvileg ismét lehet majd demonstrációt bejelenteni a Parlament előtti területre. A több mint három hónapja felállított kordon miatt számos bírálat érte korábban Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitányt.
Szabadfi Árpád, az országos rendőrfőkapitány helyettese egy panasz miatt vizsgálta már másodfokon, mi indokolja a kordont, illetve meddig kell annak a téren maradnia. Erre a fővárosi főkapitány helyettesétől azt a választ kapta, hogy március 31-én éjfélig marad, utána elbontják - mondta Garamvölgyi László.
Hozzátette: a kordon elbontása után elvileg ismét lehet demonstrációt bejelenteni az Országház elé, hiszen akkor az már nem lesz műveleti terület. A tüntetések elbírálása továbbra is a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) dolga lesz.
A Kossuth teret még október 23-án minősítette Gergényi Péter műveleti területté, miután az akkor már egy hónapja ott tüntető csoportok nem akarták alávetni magukat az átvizsgálásnak. Bár az első tervek szerint csak egy hónapig maradtak volna a kordonok, a biztonsági kockázatra hivatkozva a fővárosi főkapitány meghosszabbítatta a határidőt.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Március 31-ig marad a kordon - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Március 31-ig marad a kordon a fővárosi Kossuth tér körül, ezután a rendőrök elbontják. Ezután elvileg ismét lehet majd demonstrációt bejelenteni a Parlament előtti területre. A több mint három hónapja felállított kordon miatt számos bírálat érte korábban Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitányt.
Szabadfi Árpád, az országos rendőrfőkapitány helyettese egy panasz miatt vizsgálta már másodfokon, mi indokolja a kordont, illetve meddig kell annak a téren maradnia. Erre a fővárosi főkapitány helyettesétől azt a választ kapta, hogy március 31-én éjfélig marad, utána elbontják - mondta Garamvölgyi László.
Hozzátette: a kordon elbontása után elvileg ismét lehet demonstrációt bejelenteni az Országház elé, hiszen akkor az már nem lesz műveleti terület. A tüntetések elbírálása továbbra is a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) dolga lesz.
A Kossuth teret még október 23-án minősítette Gergényi Péter műveleti területté, miután az akkor már egy hónapja ott tüntető csoportok nem akarták alávetni magukat az átvizsgálásnak. Bár az első tervek szerint csak egy hónapig maradtak volna a kordonok, a biztonsági kockázatra hivatkozva a fővárosi főkapitány meghosszabbítatta a határidőt.
www.budapest.hu - MCOnet
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Március 31-ig marad a kordon - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz