Maradhat három százalék az idegenforgalmi adó?
Rusznák Imre, az idegenforgalmi bizottság elnöke kezdeményezte Atkári Jánosnál, hogy állítsa vissza a fővárosi közgyűlés a jövő évi idegenforgalmi adó mértékét három százalékra.
Az emelést megalapozó állami költségvetési rendelkezést ugyanis pozitív irányba módosították. A témáról hétfőn tárgyal a Főpolgármesteri Kabinet.
A Kereskedelmi és Idegenforgalmi Bizottság korábban sem értett egyet az idegenforgalmi adó háromról négy százalékra történő emelésével.
A Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén azért emelte fel az adó mértékét, mert az állami költségvetési törvény beterjesztett tervezete 2-ről 1,5 forintra csökkentette volna az idegenforgalmi adóhoz kapcsolódó központi üdülőhelyi támogatás mértékét. Ezáltal - az idegenforgalmi adó változatlan mértéken tartása esetén - 290 millió forint bevételtől esett volna el a Főváros.
Az Országgyűlés november 30-ai ülésén azonban - elfogadtak egy olyan módosító indítványt, amely a helyi idegenforgalmi adó után járó kiegészítést - a kormány-javaslattal szemben - visszaállította a korábbi szintre. Erre alapozva fordult Rusznák Imre Atkári János adóügyekért felelős főpolgármester-helyetteshez, aki a hétfői kabinetülésre beviszi a javaslatot - tudtuk meg a bizottsági elnöktől. Rusznák Imre a Budapest Portálnak elmondta: az állami költségvetési törvény még változhat, de ha a 2 forintos támogatási mérték megmarad jövőre, a főpolgármester-helyettes nem látja akadályát a fővárosi idegenforgalmi adó 3 százalékra való visszaállításának. Amennyiben a Főpolgármesteri Kabinet jóváhagyja az erre vonatkozó előterjesztést a december 16-ai ülésén tárgyalhatja azt a Fővárosi Közgyűlés.
(Forrás:www.budapest.hu)
A Kereskedelmi és Idegenforgalmi Bizottság korábban sem értett egyet az idegenforgalmi adó háromról négy százalékra történő emelésével.
A Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén azért emelte fel az adó mértékét, mert az állami költségvetési törvény beterjesztett tervezete 2-ről 1,5 forintra csökkentette volna az idegenforgalmi adóhoz kapcsolódó központi üdülőhelyi támogatás mértékét. Ezáltal - az idegenforgalmi adó változatlan mértéken tartása esetén - 290 millió forint bevételtől esett volna el a Főváros.
Az Országgyűlés november 30-ai ülésén azonban - elfogadtak egy olyan módosító indítványt, amely a helyi idegenforgalmi adó után járó kiegészítést - a kormány-javaslattal szemben - visszaállította a korábbi szintre. Erre alapozva fordult Rusznák Imre Atkári János adóügyekért felelős főpolgármester-helyetteshez, aki a hétfői kabinetülésre beviszi a javaslatot - tudtuk meg a bizottsági elnöktől. Rusznák Imre a Budapest Portálnak elmondta: az állami költségvetési törvény még változhat, de ha a 2 forintos támogatási mérték megmarad jövőre, a főpolgármester-helyettes nem látja akadályát a fővárosi idegenforgalmi adó 3 százalékra való visszaállításának. Amennyiben a Főpolgármesteri Kabinet jóváhagyja az erre vonatkozó előterjesztést a december 16-ai ülésén tárgyalhatja azt a Fővárosi Közgyűlés.
(Forrás:www.budapest.hu)