Lejárt a türelmi határidő - büntet a zöldkommandó
Miután lejárt az egyhónapos türelmi idő, péntektől már szigorúan büntet a parlagfűmentesítés ellenőrzésére hivatott úgynevezett zöldkommandó.
A törvény által a telektulajdonosok számára kötelezően elrendelt parlagfűírtás ellenőrző csoportok járják az országot és szúrópróbaszerűen ellenőriznek.
Ha a kommandósok úgy tapasztalják, hogy egy telektulajdonos nem tett eleget az előírásoknak és kertjében, földjén burjánzik a súlyos allergiás tünetekért felelős parlagfű, feljelentést tehetnek ellene. Szükség esetén - előzetes értesítés nélkül - elrendelhetnek kényszerkaszálást, ennek költségét viszont a telek tulajdonosára terhelik, ami a büntetéssel együtt akár kétmillió forint is lehet.
Magyarországon ma hatszázezer allergiás van, a becslések szerint tíz év múlva már minden második ember az lesz. Még nem szórja ugyan virágporát a parlagfű, de hamarosan jön az allergiások túlnyomó többségének legnagyobb szenvedést hozó időszak. Bár Szabolcs-Szatmár-Bereg megye az ország legfertőzöttebb területe, Budapest belső területein is vannak parlagfű mezők.
(Forrás:www.budapest.hu)
Ha a kommandósok úgy tapasztalják, hogy egy telektulajdonos nem tett eleget az előírásoknak és kertjében, földjén burjánzik a súlyos allergiás tünetekért felelős parlagfű, feljelentést tehetnek ellene. Szükség esetén - előzetes értesítés nélkül - elrendelhetnek kényszerkaszálást, ennek költségét viszont a telek tulajdonosára terhelik, ami a büntetéssel együtt akár kétmillió forint is lehet.
Magyarországon ma hatszázezer allergiás van, a becslések szerint tíz év múlva már minden második ember az lesz. Még nem szórja ugyan virágporát a parlagfű, de hamarosan jön az allergiások túlnyomó többségének legnagyobb szenvedést hozó időszak. Bár Szabolcs-Szatmár-Bereg megye az ország legfertőzöttebb területe, Budapest belső területein is vannak parlagfű mezők.
(Forrás:www.budapest.hu)