Lebontják a sorompót a Citadellán
Mindenki másként emlékszik, hogy mióta szednek belépőt a Citadellánál, az viszont biztos, hogy ez az állapot hamarosan megszűnik.
Mint arról a Népszabadság beszámolt, a "Citadella Kulturális Fesztivál" miatt lezárták az erőd oldalánál a Szabadság-szoborhoz vezető utat, és 1200 forintos belépőt szednek.
A rendezvény szórólapja szerint a fesztivál május 15-én kezdődött és szeptember közepéig tart, tehát a belépőket árusító Mottone Holdings Kft. négy hónapon keresztül szedne pénzt, ha a terület "gazdája", a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) ezt továbbra is eltűrné.
De nem tűri. Vereby-Csethe Balázs, a szervezet jogi igazgatója a Népszabadságnak elmondta: mindent megtesznek azért, hogy a jogellenes állapot mielőbb megszűnjék. Merthogy a jelenlegi állapot jogellenes, ahhoz kétség nem fér, hiszen a Mottone Hol-dings és a KVI között soha semmiféle megállapodás nem jött létre.
Tavaly ugyan adtak egy elvi hozzájárulást ahhoz, hogy a Citadella Kulturális Fesztivál 2005 programsorozatot megrendezzék, de akkor azt is leszögezték - emlékezik vissza az igazgató -, hogy ehhez majd egy konkrét megállapodásra lesz szükség, ilyet azonban nem kötöttek.
Vereby-Csethe Balázs a Népszabadságnak elmondta, hogy a KVI szerint a kft. jogellenesen tartózkodik a Citadellán. Megtették a lépéseket a birtokvédelem érdekében, így hamarosan megindítják a birtokháborítási eljárást.
Ha ennek erdményeként a kerületi önkormányzat megállapítja követelésük jogosságát, ismét megnyittatják a Citadellának ezt a részét. Hozzátette: pályázat kiírását tervezik, hogy megfelelő vagyonkezelőt találjanak.
(Forrás:www.budapest.hu)
A rendezvény szórólapja szerint a fesztivál május 15-én kezdődött és szeptember közepéig tart, tehát a belépőket árusító Mottone Holdings Kft. négy hónapon keresztül szedne pénzt, ha a terület "gazdája", a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) ezt továbbra is eltűrné.
De nem tűri. Vereby-Csethe Balázs, a szervezet jogi igazgatója a Népszabadságnak elmondta: mindent megtesznek azért, hogy a jogellenes állapot mielőbb megszűnjék. Merthogy a jelenlegi állapot jogellenes, ahhoz kétség nem fér, hiszen a Mottone Hol-dings és a KVI között soha semmiféle megállapodás nem jött létre.
Tavaly ugyan adtak egy elvi hozzájárulást ahhoz, hogy a Citadella Kulturális Fesztivál 2005 programsorozatot megrendezzék, de akkor azt is leszögezték - emlékezik vissza az igazgató -, hogy ehhez majd egy konkrét megállapodásra lesz szükség, ilyet azonban nem kötöttek.
Vereby-Csethe Balázs a Népszabadságnak elmondta, hogy a KVI szerint a kft. jogellenesen tartózkodik a Citadellán. Megtették a lépéseket a birtokvédelem érdekében, így hamarosan megindítják a birtokháborítási eljárást.
Ha ennek erdményeként a kerületi önkormányzat megállapítja követelésük jogosságát, ismét megnyittatják a Citadellának ezt a részét. Hozzátette: pályázat kiírását tervezik, hogy megfelelő vagyonkezelőt találjanak.
(Forrás:www.budapest.hu)