KÖZLEMÉNY: Ismét éjszaka aszfaltozzák a Szentendrei utat

2005-ben a Fővárosi Önkormányzat - a Podmaniczky Program keretében - a rendszerváltás óta a legtöbb utat újította fel.
Idén ennek a nagyszabású útfelújításnak a két és félszerese valósul meg: 200 kilométer új burkolat kerül az utakra. A felújítás-sorozat minden budapesti kerületet, összesen 172 útszakaszt érint. Mindez gyorsabb és biztonságosabb közlekedést, kevesebb kátyút, átjárhatóbb Budapestet jelent.

III. kerület Szentendrei út, a Zsófia utca és a Czetz János köz között

A Szentendrei út felújítása július 30-ig tart, a munkák miatt napközben mindössze 1 sávot vesznek el az autósoktól.

Az aszfaltozás a legnagyobb forgalomkorlátozással járó munkafolyamat, ezért azt újból éjszaka végzik. Mivel a Szentendrei út Budapest egyik legforgalmasabb útvonala, ha a kivitelezők napközben két sávot is elvennének belőle, az súlyos közlekedési káoszt okozna.

Egy héttel ezelőtt az alsó aszfalt-réteget fektették le éjszaka, ezen a héten kerül sor a második réteg leterítésére. Egész héten este 20 órától reggel 5 óráig a munkálatok miatt mindkét oldalon 2 sávot zárnak le, ezért ebben az időszakban a gyér éjszakai forgalom 1 sávon haladhat.

Kivitelező: STRABAG Zrt.


A fenti információk a kivitelezés által megkövetelt körülmények és az időjárás függvényében változhatnak. Az aktuális változásokról a Fővinform ad naprakész tájékoztatást.

(Forrás:www.budapest.hu)


Szóljon hozzá!