Kötelező lesz a betegazonosító a fővárosi kórházakban
A fővárosi önkormányzat kórházaiban jövőre bevezetik a betegazonosító karszalagot - határozott csütörtöki ülésén az önkormányzat egészségügyi bizottsága.
Ikvai Szabó Imre, a testület elnöke elmondta: ezt a lépést Szolnoki Andrea, az egészségüggyel foglalkozó főpolgármester-helyettes kezdeményezte. A vitában azonban javaslata úgy módosult, hogy az önkormányzat éves költségvetésének márciusi elfogadása után vezetik be a betegazonosító karszalagot, a főpolgármester-helyettes pedig addig szakmai útmutatót ad ki ez ügyben.
A bizottság határozatban rögzítette, hogy a jövőben automatikusan megszűnik annak a főigazgatónak a vezetői megbízatása, akinek nem fogadják el az előző évről szóló beszámolóját. A testület döntött arról is, hogy orvos pályázó esetén ezután a főigazgatók alkalmassági kritériuma lesz az, hogy rendelkezzenek szakorvosi képzettséggel. A testület elvetette azt a javaslatot, hogy az is felmentési indok legyen, ha egy főigazgató nem jelzi három-hat hónappal korábban az intézmény csődhelyzetét.
A kórházak adósságállományának áttekintésekor a bizottság megállapította, hogy nem teljesült egy korábbi határozata, a főpolgármester nem nevezett ki augusztustól önkormányzati (csőd)biztost a János kórházban. A jogszabályi előírások szerint 100 millió forintos tartozás esetén ez kötelező, de a testület tájékoztatást kapott arról, hogy 50 millió forint átütemezésével 91 millió forintra csökkent a kórház adóssága.
(Forrás:www.budapest.hu)
A bizottság határozatban rögzítette, hogy a jövőben automatikusan megszűnik annak a főigazgatónak a vezetői megbízatása, akinek nem fogadják el az előző évről szóló beszámolóját. A testület döntött arról is, hogy orvos pályázó esetén ezután a főigazgatók alkalmassági kritériuma lesz az, hogy rendelkezzenek szakorvosi képzettséggel. A testület elvetette azt a javaslatot, hogy az is felmentési indok legyen, ha egy főigazgató nem jelzi három-hat hónappal korábban az intézmény csődhelyzetét.
A kórházak adósságállományának áttekintésekor a bizottság megállapította, hogy nem teljesült egy korábbi határozata, a főpolgármester nem nevezett ki augusztustól önkormányzati (csőd)biztost a János kórházban. A jogszabályi előírások szerint 100 millió forintos tartozás esetén ez kötelező, de a testület tájékoztatást kapott arról, hogy 50 millió forint átütemezésével 91 millió forintra csökkent a kórház adóssága.
(Forrás:www.budapest.hu)