Könnyebben bővülhetnek a kisvállalkozások
Egy évig nem kell járulékot fizetniük a mikro-kis-vagy közepes vállalkozásoknak januártól, ha legalább három hónapja regisztrált munkanélkülit alkalmaznak - erősítette meg a munkaügyi miniszter, amikor összefoglalta a 2006. január elsejétől hatályba lépő jogszabály-módosításokat - írja a Népszava.
Csizmár Gábor hozzátette: a munkaadók egy év alatt akár negyedmillió forintot takaríthatnak meg egyetlen alkalmazottjuk után, az intézkedés hatására várhatóan 300 ezer álláskereső találhat majd munkát. Szólt a munkavállalók garantált bérminimumairól is: az Országos Érdekegyeztető Tanácsban (OÉT) született megállapodás szerint jövőre a legkisebb munkabér 62 ezer 500-ra, 2007. január elsejétől 65 ezer 500-ra, 2008-tól pedig 69 ezer forintra emelkedik. A jövő évre meghatározott minimálbér járulékokkal csökkentett összege meghaladja a Központi Statisztikai Hivatal egyszemélyes háztartásra számolt létminimum értékét.
Változik a munkaügyi ellenőrzés és a kiszabható bírság is. Akár 30 ezertől 20 millió forintig terjed az eddig legfeljebb hatmillió forintos szankció, a bírság akkor is kiszabható, ha egyetlen munkavállalót érint a munkaügyi jogszabály megsértése. A kisebb adminisztrációs hiányosságokkal szemben viszont a korábbinál elnézőbbek lesznek az ellenőrök.
(Forrás:www.budapest.hu)
Változik a munkaügyi ellenőrzés és a kiszabható bírság is. Akár 30 ezertől 20 millió forintig terjed az eddig legfeljebb hatmillió forintos szankció, a bírság akkor is kiszabható, ha egyetlen munkavállalót érint a munkaügyi jogszabály megsértése. A kisebb adminisztrációs hiányosságokkal szemben viszont a korábbinál elnézőbbek lesznek az ellenőrök.
(Forrás:www.budapest.hu)