Konferencia az e-közigazgatás jövőjéről
Baja Ferenc politikai államtitkár és Pajna Sándor helyettes államtitkár részvételével e-kormányzati konferenciát rendeznek Budapesten május 31-én.
A szakmai találkozó az e-kormányzat, e-közigazgatás legfontosabb kérdéseire és a lehetséges jövőbeli fejlesztési irányokra keresi a választ.
A kormányzat és a gazdasági élet szereplőinek részvételével e-kormányzati, e-közigazgatási konferenciát rendeznek május 31-én a Magyar Telekom Tölösi Péter Konferencia Központban. Az e-kormányzat és az e-közigazgatás jövőképe és a megvalósítás technológiai alapjai elnevezésű egynapos szakmai találkozón az egybegyűltek délelőtt plenáris, délután két szekcióülésen vitatják meg az online közigazgatás lehetőségeit és jelenlegi helyzetét.
A plenáris ülésen előadást tart Baja Ferenc politikai államtitkár, kormánymegbízott, a Miniszterelnöki Hivatal Elektronikuskormányzat-központjának vezetője. Rövid összefoglalót ad a jelen helyzetig vezető útról, a stratégiáról, az elektronikus kormányzati gerinchálózatról, annak szolgáltatásairól, az ügyfél tájékoztató központról és az ügyfélkapuról.
Beszél a Kormányzati Portál továbbfejlesztéséről, és a kormányzati feladatokról az elektronikus ügyintézésben és a kormányzati kommunikációban.
Felszólal még Pajna Sándor az Informatikai és Hírközlési Minisztérium helyettes államtitkára, aki előadásában áttekintést ad az e-közigazgatás helyzetére, kihívásaira, a lehetséges válaszokra. A délelőtti előadásokat két szekcióülés követi, az egyik az elektronikus identitás és azonosítás problémáival, a másik a vállalati architektúrával foglalkozik.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!
A kormányzat és a gazdasági élet szereplőinek részvételével e-kormányzati, e-közigazgatási konferenciát rendeznek május 31-én a Magyar Telekom Tölösi Péter Konferencia Központban. Az e-kormányzat és az e-közigazgatás jövőképe és a megvalósítás technológiai alapjai elnevezésű egynapos szakmai találkozón az egybegyűltek délelőtt plenáris, délután két szekcióülésen vitatják meg az online közigazgatás lehetőségeit és jelenlegi helyzetét.
A plenáris ülésen előadást tart Baja Ferenc politikai államtitkár, kormánymegbízott, a Miniszterelnöki Hivatal Elektronikuskormányzat-központjának vezetője. Rövid összefoglalót ad a jelen helyzetig vezető útról, a stratégiáról, az elektronikus kormányzati gerinchálózatról, annak szolgáltatásairól, az ügyfél tájékoztató központról és az ügyfélkapuról.
Beszél a Kormányzati Portál továbbfejlesztéséről, és a kormányzati feladatokról az elektronikus ügyintézésben és a kormányzati kommunikációban.
Felszólal még Pajna Sándor az Informatikai és Hírközlési Minisztérium helyettes államtitkára, aki előadásában áttekintést ad az e-közigazgatás helyzetére, kihívásaira, a lehetséges válaszokra. A délelőtti előadásokat két szekcióülés követi, az egyik az elektronikus identitás és azonosítás problémáival, a másik a vállalati architektúrával foglalkozik.
(Forrás:www.budapest.hu)
Szóljon hozzá!