Költözik a lipótmezei pszichiátriai és neurológiai intézet - Budapest

Budapest - Várhatóan nyár közepére költözik ki teljesen jelenlegi, II. kerületi helyéről az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet, amelynek részlegei más-más egészségügyi intézményekben kapnak helyet.
A neurológia és a stroke átkerül az Amerikai útra, a pszichiátria pedig részben az egyetemhez kerül, részben pedig a Nyírő Gyula Kórházhoz.

Körülbelül 70-100 beteg elhelyezése okozhat különösen nagy gondot. Az OPNI-ban ugyanis vannak olyan rossz szociális körülmények közül érkező súlyos pszichiátriai betegek, akiknek senkijük nincs és évek óta a lipótmezei intézetben élnek. A helyzetet nehezíti, hogy az országban nagyon kevés helyen kezelnek hosszú távú ápolásra szoruló pszichiátriai betegeket.


www.budapest.hu - MCOnet

Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz

Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!

Költözik a lipótmezei pszichiátriai és neurológiai intézet - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz