Kisállat-klinika nyílik a Szent István Egyetemen
Kisállat-klinikával bővült a Szent István Egyetem, amelyet csütörtökön adtak át.
A klinika várhatóan nyáron nyitja meg kapuit, a Steindl Imre által tervezett 125 éves épület falai között a XXI. század igényeinek megfelelő állatorvosi egység működik majd.
E hely a hazai szakállatorvos- és specialistaképzés mellett a regionális továbbképzés bázisa is lesz, bár elsődleges célja továbbra is az, hogy az Európai Unió irányelveinek megfelelő állatorvosképzést végezzenek itt magyar és angol nyelven.
A klinika építésének 380 millió forintos költségét a Szent István Egyetem teljes egészében saját bevételből teremtette, illetve teremti elő. A költségeket 4 évre osztották el, az utolsó részletet 2007-ben fizetik ki. A klinika felszerelésére, berendezésére a saját erő már nem volt elegendő, így a szakmailag nélkülözhetetlen minimális szintű új felszerelés 144 millió forint költségének fedezetét az Oktatási Minisztérium biztosította.
Az egyetem állatorvos-tudományi karának jogelődjét 1787-ben alapította II. József, és azóta folyamatosan működve immár a 219. tanév keretében képzik az állatorvosokat.
(Forrás:www.budapest.hu)
E hely a hazai szakállatorvos- és specialistaképzés mellett a regionális továbbképzés bázisa is lesz, bár elsődleges célja továbbra is az, hogy az Európai Unió irányelveinek megfelelő állatorvosképzést végezzenek itt magyar és angol nyelven.
A klinika építésének 380 millió forintos költségét a Szent István Egyetem teljes egészében saját bevételből teremtette, illetve teremti elő. A költségeket 4 évre osztották el, az utolsó részletet 2007-ben fizetik ki. A klinika felszerelésére, berendezésére a saját erő már nem volt elegendő, így a szakmailag nélkülözhetetlen minimális szintű új felszerelés 144 millió forint költségének fedezetét az Oktatási Minisztérium biztosította.
Az egyetem állatorvos-tudományi karának jogelődjét 1787-ben alapította II. József, és azóta folyamatosan működve immár a 219. tanév keretében képzik az állatorvosokat.
(Forrás:www.budapest.hu)