Kijelölték az onkológiai központokat
A fővárosi közgyűlés szakbizottsága kijelölte a budapesti onkológiai centrumokat működtető kórházakat.
A daganatos betegek ellátásáért felelőssé vált intézmények kötelessége, hogy egységes szemléletű szakmai együttműködést szervezzenek a hatókörükben élő, felnőtt korú rászorulók orvosi kezelésében és gondozásában - írja a Weborvos internetes portál.
A fővárosi közgyűlés egészségügyi bizottságának e heti döntése szerint Észak Budán ( I., II., III. és XII. kerület) a Szent Margit Kórház együttműködve a Szent János Kórházzal, Dél-Budán (XI., és XXII. kerület) a Szent Imre Kórház, Észak-Pesten (IV., XIV., XV. és XIII. kerület) az Uzsoki Utcai Kórház együttműködve a Károlyi Kórházzal és a Nyírő Gyula Kórházzal, Közép-Pesten (V., VI., VII., VIII., X., XVI., és XVII. kerület) a Péterfy Sándor Utcai Kórház együttműködve a Bajcsy- Zsilinszky Kórházzal, Dél-Pesten pedig (IX., XVIII., XIX., XX., XXI. és XXIII kerület) a Szent László Kórház a Szent István Kórházzal és a Dél-Pesti Jahn Ferenc Kórházzal együttműködve gondoskodik a tumoros betegek ellátásáról.
A kijelölés fejlesztési és szervezési feladatokat ad a centrumokat működtető kórházak számára egyrészt a felelősségek meghatározásában, másrészt a működtetéshez szükséges személyi feltételek, tárgyi és anyagi eszközök megteremtésében.
Az onkológiai centrumokat működtető intézményeknek nem csak a velük együttműködő kórházakkal kell egyeztetniük az ellátás részleteit, hanem a MÁV, a honvédelem és a belügy kórházaival is.
A szervező munka egy másik szintjén pedig a kijelölt budapesti onkológiai centrumok közül hármat az Országos Onkológiai Intézet, kettőt pedig a az Uzsoki Utcai Kórházban működő Fővárosi Onkoradilógiai Központ szakmai irányítása alá vonnak.
A fővárosi gyermek-onkológia ellátást jelenlegi rendszerében nagy mértékben megoldottnak tekinti az egészségügyi bizottság.
(Forrás:www.budapest.hu)
A fővárosi közgyűlés egészségügyi bizottságának e heti döntése szerint Észak Budán ( I., II., III. és XII. kerület) a Szent Margit Kórház együttműködve a Szent János Kórházzal, Dél-Budán (XI., és XXII. kerület) a Szent Imre Kórház, Észak-Pesten (IV., XIV., XV. és XIII. kerület) az Uzsoki Utcai Kórház együttműködve a Károlyi Kórházzal és a Nyírő Gyula Kórházzal, Közép-Pesten (V., VI., VII., VIII., X., XVI., és XVII. kerület) a Péterfy Sándor Utcai Kórház együttműködve a Bajcsy- Zsilinszky Kórházzal, Dél-Pesten pedig (IX., XVIII., XIX., XX., XXI. és XXIII kerület) a Szent László Kórház a Szent István Kórházzal és a Dél-Pesti Jahn Ferenc Kórházzal együttműködve gondoskodik a tumoros betegek ellátásáról.
A kijelölés fejlesztési és szervezési feladatokat ad a centrumokat működtető kórházak számára egyrészt a felelősségek meghatározásában, másrészt a működtetéshez szükséges személyi feltételek, tárgyi és anyagi eszközök megteremtésében.
Az onkológiai centrumokat működtető intézményeknek nem csak a velük együttműködő kórházakkal kell egyeztetniük az ellátás részleteit, hanem a MÁV, a honvédelem és a belügy kórházaival is.
A szervező munka egy másik szintjén pedig a kijelölt budapesti onkológiai centrumok közül hármat az Országos Onkológiai Intézet, kettőt pedig a az Uzsoki Utcai Kórházban működő Fővárosi Onkoradilógiai Központ szakmai irányítása alá vonnak.
A fővárosi gyermek-onkológia ellátást jelenlegi rendszerében nagy mértékben megoldottnak tekinti az egészségügyi bizottság.
(Forrás:www.budapest.hu)