Két perccel a csatlakozás után született az EU-bébi

"Tóth Olivérnak hívják a 2004 május elsején született első fővárosi kisbabát - ő Budapest EU-bébije, így neki "adta át" Demszky Gábor a 2004 euró beváltására jogosító csekket.
A baba már annak a nemzedéknek a tagja, amely egy új Magyarország képét alkotja meg az Európai Unión belül - fogalmazott Demszky Gábor, egyben annak a reményének adott hangot, hogy a csecsemő és társai kötöttségek nélkül élnek majd Európában. "
(Forrás:www.budapest.hu)