Kerékpárút is lesz az akadálymentes Bajcsy-Zsilinszky úton
Budapest belvárosának idei legnagyobb beruházása a Bajcsy-Zsilinszky út felújítása. A kiemelkedően forgalmas út megújulása az egész környék vérkeringését fel fogja pezsdíteni a Deák tértől a Nyugatiig - jelentette ki Demszky Gábor főpolgármester a csütörtöki sajtótájékoztatón.
A Podmaniczky Program Budapest Középtávú Városfejlesztési Programja, amelynek jegyében soha nem látott mértékű útfelújítás-sorozat indult júniusban, egy élhetőbb és átjárhatóbb főváros megteremtése érdekében.
Az adófizetők pénzéből, fővárosi és most először kormányzati részvétellel Budapest mind a 23 kerületében legalább egy, de inkább két-három út teljesen megújul. Minden forinthoz, amit útfelújításra költ a Fővárosi Önkormányzat, az állam újabb egy forintot ad, így 80 kilométerrel nő a felújított fővárosi utak hossza - mindez alig néhány hónap leforgása alatt - mondta Demszky Gábor.
A Podmaniczky Program első látványos eredményeként idén ősszel vadonatúj aszfaltszőnyeg borítja majd a Főváros üzemeltetése alatt álló utak 8 százalékát.
Hétről hétre, a város különböző pontjain újabb és újabb munkálatok kezdődnek, az elkészült útszakaszokat pedig folyamatosan kapják vissza a budapestiek.
Tartjuk magunkat az idei útfelújítások szigorú ütemezéshez. A felújításokat június elején kezdték meg, és a hónap végére 5 útszakaszt már vissza is adtak a forgalomnak. A mai napig 24 útszakaszt vehettek birtokukba az autósok, köztük olyan nagy forgalmúakat, mint az Árpád fejedelem útja, a Nagymező utca, a Rákos út, a Pesti út vagy a csepeli Ady Endre út - említette a főpolgármester.
Mivel a Bajcsy-Zsilinszky útnak nincs alternatívája, ezért a Főváros igyekezett úgy szervezni az felújítást, hogy a legkisebb fennakadást okozzák, ezért van, hogy éjszaka is dolgoznak a szakemberek - derült ki a csütörtöki sajtótájékoztatón.
A munkálatok több kisebb szakaszokon zajlanak. Jelenleg az Arany János utcáig vannak útlezárások. Az új aszfaltszőnyeg várhatóan október 25-én készül el teljesen. Ezalatt az idő alatt 2-2 sávon mindvégig biztosított lesz a forgalom.
A felújításnak köszönhetően, akadálymentesítik a teljes útszakaszt, a kerékpárosok biztonsága érdekében új bicikliút épül a járdán, ennek részleteit a biciklis szervezetek bevonásával dolgozott ki a Fővárosi Önkormányzat. Emellett még. csendesebbé és biztonságosabbá válik a közlekedés valamint, a Bajcsy-Zsilinszky úton négy, bazaltbeton-burkolatú buszmegállót is kialakítanak az Egút Rt. szakemberei.
Örülök, hogy itt, a Bajcsy-Zsilinszky úton kerül sor erre a sajtótájékoztatóra, egyrészt azért, mert ez a város egyik legforgalmasabb pontja, másrészt mindenki számára fontos, hogy ennek az útszakasznak a felújítása minél gyorsabban és problémamentesen valósuljon meg. A belváros és a város együtt érhetik el azt a kellemes hatást, hogy a városnak ez a része is megújul -mondta Steiner Pál, V. kerület polgármestere.
(Forrás: www.budapest.hu)
Az adófizetők pénzéből, fővárosi és most először kormányzati részvétellel Budapest mind a 23 kerületében legalább egy, de inkább két-három út teljesen megújul. Minden forinthoz, amit útfelújításra költ a Fővárosi Önkormányzat, az állam újabb egy forintot ad, így 80 kilométerrel nő a felújított fővárosi utak hossza - mindez alig néhány hónap leforgása alatt - mondta Demszky Gábor.
A Podmaniczky Program első látványos eredményeként idén ősszel vadonatúj aszfaltszőnyeg borítja majd a Főváros üzemeltetése alatt álló utak 8 százalékát.
Hétről hétre, a város különböző pontjain újabb és újabb munkálatok kezdődnek, az elkészült útszakaszokat pedig folyamatosan kapják vissza a budapestiek.
Tartjuk magunkat az idei útfelújítások szigorú ütemezéshez. A felújításokat június elején kezdték meg, és a hónap végére 5 útszakaszt már vissza is adtak a forgalomnak. A mai napig 24 útszakaszt vehettek birtokukba az autósok, köztük olyan nagy forgalmúakat, mint az Árpád fejedelem útja, a Nagymező utca, a Rákos út, a Pesti út vagy a csepeli Ady Endre út - említette a főpolgármester.
Mivel a Bajcsy-Zsilinszky útnak nincs alternatívája, ezért a Főváros igyekezett úgy szervezni az felújítást, hogy a legkisebb fennakadást okozzák, ezért van, hogy éjszaka is dolgoznak a szakemberek - derült ki a csütörtöki sajtótájékoztatón.
A munkálatok több kisebb szakaszokon zajlanak. Jelenleg az Arany János utcáig vannak útlezárások. Az új aszfaltszőnyeg várhatóan október 25-én készül el teljesen. Ezalatt az idő alatt 2-2 sávon mindvégig biztosított lesz a forgalom.
A felújításnak köszönhetően, akadálymentesítik a teljes útszakaszt, a kerékpárosok biztonsága érdekében új bicikliút épül a járdán, ennek részleteit a biciklis szervezetek bevonásával dolgozott ki a Fővárosi Önkormányzat. Emellett még. csendesebbé és biztonságosabbá válik a közlekedés valamint, a Bajcsy-Zsilinszky úton négy, bazaltbeton-burkolatú buszmegállót is kialakítanak az Egút Rt. szakemberei.
Örülök, hogy itt, a Bajcsy-Zsilinszky úton kerül sor erre a sajtótájékoztatóra, egyrészt azért, mert ez a város egyik legforgalmasabb pontja, másrészt mindenki számára fontos, hogy ennek az útszakasznak a felújítása minél gyorsabban és problémamentesen valósuljon meg. A belváros és a város együtt érhetik el azt a kellemes hatást, hogy a városnak ez a része is megújul -mondta Steiner Pál, V. kerület polgármestere.
(Forrás: www.budapest.hu)