Kerékbilincselés: tovább folytatódik a vita

A Centrum Parkoló Kft. cáfolja a Fővárosi Közterület-felügyelet igazgatójának állítását, hogy törvénytelen kerékbilincselési gyakorlatot folytatna a parkolási társaság, ezért rágalmazás és becsületsértés miatt feljelentik Varsányi Pétert - tudatta a társaság.
Varsányi Péter szerint viszont bizonyítékai vannak a törvénytelen bilincselésekre.



"Varsányi Péter, a Fővárosi Közterület-felügyelet igazgatója minden alapot nélkülözően hamisan közölte (...) hogy a Centrum Parkoló Kft. jogtalanul kerékbilincsel autókat a fővárosban" - áll a parkolási társaság közleményében.

Varsányi Péter hétfőn úgy nyilatkozott, hogy a Centrum Parkoló Kft.

huzamosabb ideje végez törvénytelen kerékbilincseléseket. Kirívó példaként említette, hogy október 29-én a parkolási társaság emberei több mint 70 kerékbilincset raktak fel a VII. kerületben, jórészt fővárosi tulajdonú utakon, ahol nincs működési joguk, illetve a fizető övezeten kívül kerékbilincseltek.


A Centrum Parkoló Kft. emlékeztet arra: a kerékbilincselés hatósági tevékenység, amit a társaság kizárólag megbízási szerződés alapján, a kerületi közterületi felügyeletek rendelkezései szerint végezhet.

"Társaságunk tehát utasítás alapján, jogszerűen, a hatályos rendelkezéseket maximálisan figyelembe véve végzi munkáját. Önállóan semmikor sem helyez fel kerékbilincset" - olvasható a közleményben.

Azt írják: sajnálják, hogy a fővárosnak "konfliktusai vannak" a VI., VII., VIII. kerülettel, "s társaságunkról valótlanságokat állítva próbálnak minket lejáratni".

Emellett kezdeményezik Tiba Zsolt főjegyzőnél, hogy vizsgálja ki: "Varsányi Péter köztisztviselőként miként minősíthet egy magáncéget".

"Varsányi Péter hivatalos minőségével visszaélve és a bizalmat felhasználva rágalmazott, becsületet sértett. Ezért ellene jogi eljárást indítunk" - írják.

Varsányi Péter az MTI-nek elmondta: a hozzá korábban beérkezett állampolgári jelzések és a munkatársaitól kapott folyamatos tájékoztatás alapján "egyértelműen megállapítható, hogy a VII. kerület területén a főváros kezelésében lévő főútvonalakon rendszeresen és visszatérően kerékbilincset helyeznek el a VII. kerületi közterület-felügyelet és a Centrum Parkoló Kft. munkatársai, amire nem rendelkeznek illetékességgel".

Hozzátette: ugyanígy több esetben alkalmaztak kerékbilincset a fizetőövezeten kívül is a kerület területén, a fővárosi tulajdonú területeken, amire jelenleg nincs jogszabályi lehetőség, hiszen az erre vonatkozó fővárosi közgyűlési rendelet még nem lépett hatályba.

"Én nem rágalmaztam, hanem tényeket közöltem" - mondta az igazgató, hozzátéve: kezdeményezi az ügyészségnél a törvényességi vizsgálatot, tisztázandó, hogy a VII. kerületi közterület-felügyelet és a Centrum Parkoló Kft. törvényesen végezte-e a kerékbilincselést.

Mint mondta, visszautasítja a támadásokat, és meggyőződése, hogy a parkolási társaság és a VII. kerületi közterület-felügyelet a sajtóközleménnyel próbálja "a saját törvénytelen gyakorlatáról a figyelmet elterelni".

(Forrás:www.budapest.hu)