Kedvezően viszonyulnak a 2-es metró felújíásához a budapestiek - Budapest

Budapest - A budapestiek a 2-es metró rekonstrukciós munkálatai által okozott nehézségek ellenére kedvezően viszonyulnak a metrófelújításhoz,...
... és az új megállókkal is elégedettek. A többi között ez derült ki a Studio Metropolitana Urbanisztikai Kutató Központ Kht. legújabb közvélemény-kutatásából, melyet a 2-es metró felújításának fogadtatásáról készített. A kutatás eredményeit Ongjerth Richárd, a Studio Metropolitana ügyvezetője sajtótájékoztatón ismertette.

A Studio Metropolitana közvélemény-kutatása a nyári hónapokban megkezdett közlekedési felújítási munkálatok kapcsán elsőként arra keresett választ, hogy a budapestiek milyennek érezték ezekben a hónapokban a fővárosi közlekedést. A tömegközlekedés illetve a gyalogos, a biciklis és az autós közlekedés közül a fővárosiak elsősorban az autós közlekedéssel elégedetlenek.A tömegközlekedés előnyösebb megítélés alá esik, főként a tömegközlekedést használók nyilatkoztak pozitívan a szolgáltatásról.

2006-ban a nagyobb forgalomkorlátozással járó útfelújítások illetve a 2-es metró rekonstrukciós munkálatai által okozott nehézségeket összevetve egyértelműen a piros metró felújítása okozott leginkább problémát a fővárosiak számára. A kellemetlenségeket tekintve a 2-es metróval kapcsolatos munkálatokat az Üllői út felújítása követi, majd a Lajos utca és végül a Szilágyi Erzsébet fasor és a Balatoni út felújítása következik. Mindenképpen fontos kiemelni azonban azt, hogy az említett felújítások egyike sem okozott igazán jelentős nehézséget a fővárosiak számára.

A fővárosiak alapvetően kedvezően viszonyultak a metrófelújításhoz,illetve a kapcsolódó forgalmi változásokhoz, a 2-es metró felújítása nem jelentett számukra kritikus problémát. A munkálatoknak érezhető pozitív hatása van, hiszen a többség úgy nyilatkozott, hogy szívesebben utazik a 2-es metróval, mióta felújították.

A budapestiek kétharmada járt már valamelyik felújított állomáson, a legtöbben (a megkérdezettek fele) a 2004-ben felújított Blaha Lujza téri megállóban járt már a felújítás óta, ezt követi az idén felújított Deák téri megálló. Azon megkérdezettek, akik már jártak a felújított állomásokon nagyon pozitívan nyilatkoztak azokról, döntő többségüknek jobban tetszenek az új állomások, mint a régiek.


www.budapest.hu - MCOnet

Kedvezően viszonyulnak a 2-es metró felújíásához a budapestiek - Budapest - Mondja el véleményét!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu