Kamerák figyelik a Nyugati pályaudvart - Budapest
Budapest - Hatvan térfigyelő kamerával vigyázzák mostantól a Nyugati pályaudvar utasainak biztonságát - adta hírül a MÁV Zrt.
Az 53 millió forintból telepített biztonsági lánctól a vasúttársaság azt reméli, hogy jelentősen csökken a bűnözés, főként az úgynevezett "trükkös lopások" száma a pályaudvaron.
Az 53 millió forintból, a Multi Alarm Biztonságtechnikai Zrt. által telepített biztonsági rendszert szerda délelőtt beüzemelték abban a reményben, hogy visszatartó ereje és hatékonysága már néhány nap alatt érezhető lesz. A kamerák jelenlétére számos tábla is felhívja a figyelmet, a legfontosabb cél ugyanis a megelőzés, bár a lefülelés, s végül az állomási bűnözés számának drasztikus csökkentése sem elhanyagolható kérdés.
A Keleti pályaudvar után – ahol lassan egy éve figyelnek a kamerák – a Nyugati a második olyan fővárosi vasútállomás, ahol a rendőrség és MÁV Vasútőr Kft. biztonsági- és vagyonőreinek munkáját segíti a technika. A rendszerrel folyamatosan figyelik a vasútüzemi, valamint az utasforgalmi területeket, tizenöt, illetve negyvenöt elektromos „szemmel”. A kamerákat diszpécserközpontból vezérlik, mozgatják. A berendezések által közvetített képek a pályaudvari rendőrőrs körletében kialakított központ hat monitorjára érkeznek, s a digitális technikának köszönhetően a felvételeket minőségromlás nélkül bárhová továbbítani lehet.
A rendszer segítségével a biztonságiak folyamatosan szemmel tarthatják a csarnoképületet és bejáratait, az utas peronokat, a Nyugati téri aluljárórendszerből felvezető lépcsők kijáratait, a pénztárcsarnokot, valamint a csomagmegőrzőt. A rögzített képeket kizárólag hatósági eljárás keretében és jogsértő cselekmények elkövetésekor lehet visszakeresni és felhasználni.
A vasúttársaság a térfigyelő rendszer alkalmazásáról – a törvényi előírásoknak megfelelően – tájékoztatja az utasokat, és mindenkit, aki belép a pályaudvar területére.
www.budapest.hu - MCOnet
Kamerák figyelik a Nyugati pályaudvart - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
Az 53 millió forintból, a Multi Alarm Biztonságtechnikai Zrt. által telepített biztonsági rendszert szerda délelőtt beüzemelték abban a reményben, hogy visszatartó ereje és hatékonysága már néhány nap alatt érezhető lesz. A kamerák jelenlétére számos tábla is felhívja a figyelmet, a legfontosabb cél ugyanis a megelőzés, bár a lefülelés, s végül az állomási bűnözés számának drasztikus csökkentése sem elhanyagolható kérdés.
A Keleti pályaudvar után – ahol lassan egy éve figyelnek a kamerák – a Nyugati a második olyan fővárosi vasútállomás, ahol a rendőrség és MÁV Vasútőr Kft. biztonsági- és vagyonőreinek munkáját segíti a technika. A rendszerrel folyamatosan figyelik a vasútüzemi, valamint az utasforgalmi területeket, tizenöt, illetve negyvenöt elektromos „szemmel”. A kamerákat diszpécserközpontból vezérlik, mozgatják. A berendezések által közvetített képek a pályaudvari rendőrőrs körletében kialakított központ hat monitorjára érkeznek, s a digitális technikának köszönhetően a felvételeket minőségromlás nélkül bárhová továbbítani lehet.
A rendszer segítségével a biztonságiak folyamatosan szemmel tarthatják a csarnoképületet és bejáratait, az utas peronokat, a Nyugati téri aluljárórendszerből felvezető lépcsők kijáratait, a pénztárcsarnokot, valamint a csomagmegőrzőt. A rögzített képeket kizárólag hatósági eljárás keretében és jogsértő cselekmények elkövetésekor lehet visszakeresni és felhasználni.
A vasúttársaság a térfigyelő rendszer alkalmazásáról – a törvényi előírásoknak megfelelően – tájékoztatja az utasokat, és mindenkit, aki belép a pályaudvar területére.
www.budapest.hu - MCOnet
Kamerák figyelik a Nyugati pályaudvart - Budapest - Mondja el véleményét!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu