Július 1-jétől életbe lép az új parkolási rendelet - Jövőre elkezdődik a Thököly út átépítése
Két év alatt több mint 200 kilométer fővárosi út újulhat meg 32 milliárd forintból, és így az idei munkákkal együtt útjaink mintegy 40 százalékát rendbe tehetjük - jelentette ki Demszky Gábor főpolgármester a csütörtöki sajtótájékoztatón melyen, részt vett Vajda Pál főpolgármester-helyettes is.
A tájékoztatón Demszky Gábor és Vajda Pál először a 4-es metró nemrégiben elkészült vonalvezetési tanulmányának Baross tér Bosnyák tér közötti szakaszára vonatkozó terveit ismertette. Az utak közül is ki kell emelni a Thököly utat, amely nagy forgalmának köszönhetően kritikus állapotban van, és a 4-es metró építkezése kapcsán újból előtérbe került átfogó felújításának kérdése. A megvalósíthatósági tanulmány alapján 3 megoldás lehetséges a 4-es metró Bosnyák térig való elvezetésére a Thököly út alatt. Ez a felújítás konkrét időpontját és műszaki tartalmát is közvetlenül befolyásolja - mondta a főpolgármester.
A Főváros szakemberei szerint a 4-es metró továbbépítésének legelőnyösebb módja a mélyvezetésű, fúrópajzsos változat. Az alagút építése környezetbarát és az utasoknak is ez jelentené a legkényelmesebb megoldást. Amennyiben ezt a technológiát jóváhagyja az illetékes szakhatóság is, már 2006-ban elkezdődhet a Thököly út átépítésének első szakasza, a Keleti pályaudvar és a Dózsa György út között - hangzott el a sajtótájékozatón.
Az első két változat a Baross és Bosnyák tér között a felülről épített, egymás alatt vagy mellett elhelyezkedő alagutakkal számol, a harmadik a mélyvezetésű fúrópajzsos építés. Tekintve, hogy a Baross térig eljutó fúrópajzsokat azonnal tovább lehet vezetni a Thököly út alatt, és ez a változat jár a legkevesebb forgalmi változtatással, kényelmetlenséggel az építkezés ideje alatt, a fúrópajzsos változat a legjobb. Előnye még a másik kettővel szemben, hogy bár költséges, a 4-es metró napi 600 ezer utasának szállítása, kiszolgálása, az állomások megközelíthetősége szempontjából ez a legkedvezőbb, ráadásul az azonnali továbbépítéssel a legrövidebb idő alatt, alig 12 hónap múlva elkészül a metró II. szakasza - közölte Demszky.
Budapest jobb közlekedése szempontjából alapvető jelentőségű, hogy holnap lép életbe az új parkolási rendelet. Eljött az ideje, hogy gyökeresen változtassunk az eddigi rendszeren. Azt akarjuk, hogy átláthatóbb és jobb legyen a parkolás rendszere, Budapest pedig rendezettebb és tisztább - folytatta beszédét Demszky Gábor, aki Vajda Pál főpolgármester-helyettessel a július 1-jén életbe lépő parkolási szabályozás részleteiről is beszélt a sajtótájékoztatón.
Hangsúlyozni szeretném: nem lesz drágább a parkolás. Sőt jelentős kedvezményeket is bevezetünk. A cél ugyanis nem a bevételnövelés, hanem a parkolás jobb megszervezése, valamint az autósok ösztönzése arra, hogy parkolási szokásaikkal maguk is segítsék Budapest egészséges fejlődését.
Természetesen a forgalmat akadályozó, balesetveszélyt jelentő autókkal és tulajdonosaikkal szemben határozottan járunk el. Szigorú, de igazságos rendszert akarok, amelyben a rendetlen kisebbség helyett végre a rendes többség szabja meg az utcai viselkedés szabályait - említette a főpolgármester.
(Forrás:www.budapest.hu)
A Főváros szakemberei szerint a 4-es metró továbbépítésének legelőnyösebb módja a mélyvezetésű, fúrópajzsos változat. Az alagút építése környezetbarát és az utasoknak is ez jelentené a legkényelmesebb megoldást. Amennyiben ezt a technológiát jóváhagyja az illetékes szakhatóság is, már 2006-ban elkezdődhet a Thököly út átépítésének első szakasza, a Keleti pályaudvar és a Dózsa György út között - hangzott el a sajtótájékozatón.
Az első két változat a Baross és Bosnyák tér között a felülről épített, egymás alatt vagy mellett elhelyezkedő alagutakkal számol, a harmadik a mélyvezetésű fúrópajzsos építés. Tekintve, hogy a Baross térig eljutó fúrópajzsokat azonnal tovább lehet vezetni a Thököly út alatt, és ez a változat jár a legkevesebb forgalmi változtatással, kényelmetlenséggel az építkezés ideje alatt, a fúrópajzsos változat a legjobb. Előnye még a másik kettővel szemben, hogy bár költséges, a 4-es metró napi 600 ezer utasának szállítása, kiszolgálása, az állomások megközelíthetősége szempontjából ez a legkedvezőbb, ráadásul az azonnali továbbépítéssel a legrövidebb idő alatt, alig 12 hónap múlva elkészül a metró II. szakasza - közölte Demszky.
Budapest jobb közlekedése szempontjából alapvető jelentőségű, hogy holnap lép életbe az új parkolási rendelet. Eljött az ideje, hogy gyökeresen változtassunk az eddigi rendszeren. Azt akarjuk, hogy átláthatóbb és jobb legyen a parkolás rendszere, Budapest pedig rendezettebb és tisztább - folytatta beszédét Demszky Gábor, aki Vajda Pál főpolgármester-helyettessel a július 1-jén életbe lépő parkolási szabályozás részleteiről is beszélt a sajtótájékoztatón.
Hangsúlyozni szeretném: nem lesz drágább a parkolás. Sőt jelentős kedvezményeket is bevezetünk. A cél ugyanis nem a bevételnövelés, hanem a parkolás jobb megszervezése, valamint az autósok ösztönzése arra, hogy parkolási szokásaikkal maguk is segítsék Budapest egészséges fejlődését.
Természetesen a forgalmat akadályozó, balesetveszélyt jelentő autókkal és tulajdonosaikkal szemben határozottan járunk el. Szigorú, de igazságos rendszert akarok, amelyben a rendetlen kisebbség helyett végre a rendes többség szabja meg az utcai viselkedés szabályait - említette a főpolgármester.
(Forrás:www.budapest.hu)