Jubileumi diplomaátadás
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem arany-, gyémánt-, vas-, és rubin díszokleveleket adományozott az Egyetemi Tanács döntése alapján azoknak a volt műegyetemi hallgatóknak, akik 50, 60, 65 vagy 70 évvel ezelőtt szerezték meg mérnöki oklevelüket.
Szeptember 10-én több mint ötszáz volt BME hallgató vehette át jubileumi diplomáját: 1 gyémánt műszaki doktori, 7 rubin-, 7 vas-, 45 gyémánt- és 487 aranyoklevelet adtak át. A díszoklevelet átvevők között 1 Széchenyi-díjas, 3 Kossuth-díjas, 5 Állami Díjas és 9 Ybl-díjas tudós is szerepelt.
Jubileumi diplomát kapott többek között Dr. Mosonyi Emil Kossuth-díjas egyetemi tanár, Dr. Kapolyi László, a System Consulting Rt. alapító igazgatója, Delneky Gábor László, olimpiai bajnok, az 1960-as római olimpia kardvívó csapatának tagja.
A rendezvényen részt vett Váncsa Jenő, az Aranydiplomás Mérnökök Körének elnöke.
(Forrás:www.budapest.hu)
Jubileumi diplomát kapott többek között Dr. Mosonyi Emil Kossuth-díjas egyetemi tanár, Dr. Kapolyi László, a System Consulting Rt. alapító igazgatója, Delneky Gábor László, olimpiai bajnok, az 1960-as római olimpia kardvívó csapatának tagja.
A rendezvényen részt vett Váncsa Jenő, az Aranydiplomás Mérnökök Körének elnöke.
(Forrás:www.budapest.hu)