Jégkockával a klímavédelemért - Budapest
Budapest - Egy 1 köbméteres jégkockát szigeteltek és csomagoltak be a Magyar Természetvédők Szövetsége képviselői, valamint Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes és Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter a passzív házak épületgépészeti követelményei szerint két hónapra a Deák téren.
A szervezet és a politikusok ezzel az akcióval kívánják felhívni a figyelmet arra, hogy a megfelelő hőszigetelés hatékonyan csökkenti az energiafogyasztást, ami a pénzmegtakarítás mellett környezeti előnyökkel is jár, hiszen csökken a klímaváltozásért is felelős széndioxid kibocsátás.
Az eseményt Farkas István, a Magyar Természetvédők Szövetsége ügyvezető elnöke, Persányi Miklós, környezetvédelmi miniszter, Hagyó Miklós, a Főváros környezetvédelmi ügyeiért is felelős főpolgármester-helyettese és Kruchina Sándor, épületszigetelő szakmérnök, Austrotherm Kft. nyitotta meg.
Hagyó Miklós a megnyitón kiemelte a környezet és energiatudatosság fontosságát, és felhívta a figyelmet arra, hogy komoly természeti károkat okozhat a rossz hőszigetelés, amely megemeli a fűtési energiaigényt, ráadásul a családi költségvetések is megszenvedik a rezsiköltséget. „Nem lehet eléggé kihangsúlyozni, hogy a szakmai intézkedések mellett milyen nagy szükség van a lakosság szemléletváltására, és a környezet védelméért tett egyéni akciókra, ezért is tartom nagyon fontosnak ezt a mai, szimbolikus eseményt.” – tette hozzá a főpolgármester-helyettes.
Az akción az érdeklődők egy nyereményjáték keretében megtippelhették, hogy a jég mekkora hányada éli túl az akciót, és marad meg a június 5-i Környezetvédelmi Világnaphoz kapcsolódó bontásra, kicsomagolásra.
Fővárosi Önkormányzat
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Jégkockával a klímavédelemért - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Az eseményt Farkas István, a Magyar Természetvédők Szövetsége ügyvezető elnöke, Persányi Miklós, környezetvédelmi miniszter, Hagyó Miklós, a Főváros környezetvédelmi ügyeiért is felelős főpolgármester-helyettese és Kruchina Sándor, épületszigetelő szakmérnök, Austrotherm Kft. nyitotta meg.
Hagyó Miklós a megnyitón kiemelte a környezet és energiatudatosság fontosságát, és felhívta a figyelmet arra, hogy komoly természeti károkat okozhat a rossz hőszigetelés, amely megemeli a fűtési energiaigényt, ráadásul a családi költségvetések is megszenvedik a rezsiköltséget. „Nem lehet eléggé kihangsúlyozni, hogy a szakmai intézkedések mellett milyen nagy szükség van a lakosság szemléletváltására, és a környezet védelméért tett egyéni akciókra, ezért is tartom nagyon fontosnak ezt a mai, szimbolikus eseményt.” – tette hozzá a főpolgármester-helyettes.
Az akción az érdeklődők egy nyereményjáték keretében megtippelhették, hogy a jég mekkora hányada éli túl az akciót, és marad meg a június 5-i Környezetvédelmi Világnaphoz kapcsolódó bontásra, kicsomagolásra.
Fővárosi Önkormányzat
Budapest linkajánló: budapestlink.mconet.biz
Képeslapküldő – Budapest : Küldjön képeslapot ismerősének!
Jégkockával a klímavédelemért - Budapest - Mondja el véleményét a Budapest fórumon!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz