Ismét megtisztították az Antall-szobrot

Szombaton lemosták az idén már másodszorra meggyalázott Antall József mellszobrot.
A Fővárosi Közterület-fenntartó Rt. a kerületi önkormányzat szakcsoportjával közösen még szombat délelőtt megtisztította a szobrot.

A Semmelweis Orvostörténeti Múzeum melletti parkban található szobrot először március 19-én öntötték le vörös festékkel, de még aznap lemosták, megtisztításában Dávid Ibolya is segédkezett. A mellszobrot - amelyen nincs feltüntetve Antall József neve - a volt miniszterelnök halálának 10. évfordulóján, 2003. december 14-én állították fel az orvostörténeti múzeum előtt, ahol a politikus korábban igazgatóként dolgozott.

(Forrás:www.budapest.hu)