Ingyenes lakossági veszélyeshulladék-gyűjtési akció a II. kerületben

Ismét ingyenes lakossági veszélyeshulladék-gyűjtési akciót szervez az önkormányzat Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Irodája augusztus 5-én szombaton 8-12 óra között.
A veszélyes anyagokat a korábbi évekhez hasonlóan két helyszínen, a volt Petőfi Művelődési Központ (1028 Máriaremetei út 80.) bejárata mellett és az önkormányzat parkolójában (1024 Rómer Flóris u. 4/a, a Magyar Autóklub székháza mellett) adhatják le. A veszélyes hulladék átvételéért nem kell fizetni.

Az akció során az alábbi anyagok adhatók le: növényvédőszer-maradék, gyógyszer, fáradtolaj, olajos rongy, felitatók, olajszűrő, kiürült hajtógázos palack, ólomakkumulátor, egyéb elem, akkumulátor, oldószerek, savak, lúgok, fénycsövek, higanytartalmú hulladék, étolaj, zsír, festékek, tinták, ragasztók, gyanták, mosószerek, toner, festékpatron, elektromos, elektronikus berendezések. Az előző, május 27-i akció során öt kiló híján négy tonna veszélyes hulladékot adott le a lakosság. Az idei utolsó veszélyeshulladék-gyűjtési akció október 14-én lesz.


(Forrás:www.budapest.hu)


Szóljon hozzá!