Időközi választásra készülnek a Pest megyei Pándon

Időközi választásra készülnek a Pest megyei Pándon, miután a képviselő-testület még szeptemberben feloszlatta magát - közölte a jelenleg ügyvezetőként tevékenykedő polgármester.
A kilenctagú testületben főként politikai ellentétek miatt fokozatosan alakult ki az a helyzet, hogy a közös munka gyakorlatilag lehetetlenné vált - mondta a függetlenként, de az MSZP támogatásával pozícióba jutott Kiss Sándor. Ez vezetett a testület önfeloszlatásához, aminek nyomán december 12-én új választást tartanak - tette hozzá.
Kiss Sándor közölte: újra indulni kíván a megmérettetésen, ám most különös helyzet alakulhat ki, mert amennyiben az eddigivel azonos összetételű képviselő-testület áll majd össze, úgy ő - ha nyer is - nem vállalja a polgármesteri posztot, arról lemond. Ugyanakkor állítása szerint a testület is lemond, amennyiben ő lenne ismét a polgármester. Így előfordulhat, hogy a választás egy újabb időközi választás kiírásához vezet.

Németh Sándorné, Pánd jegyzője szerint - ahogy az MTI-t tájékoztatta - nem politikai, hanem személyi okok vezettek a testület lemondásához. A polgármester ugyanis gyakran a testület megkerülésével maga dönt fontos kérdésekben, ami lehetetlenné teszi a helyi demokrácia érvényesülését, a község közös irányítását - mondta. Mindenesetre a helybéliek már gyűjtik a kopogtató cédulákat - hívta fel rá a figyelmet.

A kétezer lakosú településen december 12-én 1.445-en jogosultak választásra. Eddig nem hivatalosan hárman jelezték, hogy indulni kívánnak a polgármesteri székért.

Pándon az lehet a polgármester, illetve az új testület tagja, aki a legtöbb szavazatot gyűjti be - mondta a jegyző.


(Forrás:www.budapest.hu)