Idén 15 millió forint jut a drogmegelőzésre

Egyetértett a főpolgármesteri kabinet szerdai ülésén a kábítószer-fogyasztás visszaszorítását célzó programok idei pályázati kiírásainak a Fővárosi Közgyűlés elé terjesztésével - közölték a kabinetülés résztvevői az MTI-vel.
Gy. Németh Erzsébet MSZP frakcióvezető és Hubert Béla, SZDSZ frakcióvezető-helyettes elmondta, hogy a mintegy 38 millió forintnyi idei keretből több mint tizenöt millió forintot a drogfogyasztás visszaszorítását célzó pályázatokra, tizenkilencet milliót forintot a civil szervezetek támogatására, hármat pedig egy, a IX. kerületben létrehozandó konzultációs központ felújítására költenének.


Egyetértett a kabinet annak a javaslatnak a közgyűlés elé terjesztésével is, amelynek alapján az önkormányzat Hűvösvölgyi úti gyermekotthonát átalakítanák. Az intézményben jelenleg 44 férőhelyes gyermekotthon és 34 férőhelyes, úgynevezett hetes otthon működik. Az átszervezés után megszűnne a hetes otthon és csak gyermekotthoni ellátás lenne 78 férőhellyel.

Hozzájárult a városvezetés annak a javaslatnak a közgyűlési tárgyalásához is, amellyel a 150 millió forinttal létrehozott Prevenciós Sportalapból 132 millió forintot céljellegű felhasználással átadnának az Iharos-közalapítványnak.

www.budapest.hu