Hitelesített elektronikus ügyintézés a Ferencvárosban

A ferencvárosi lakosok a jövőben elektronikus úton intézhetik hivatalos ügyeiket a főváros IX. kerületének honlapján - közölte Temesi Sándor önkormányzati sajtóreferens.
Többek között a parkolási engedély igénylését, építmény- és telekadó bevallást, adóegyenleg ellenőrzést, gépkocsi kijelentését, 0-ás igazolás igénylését egyszerűsíti az új technológia bevezetése - mondta.


Hozzátette: az ügyfeleknek ezentúl nem kell feltétlenül sorban állniuk a hivatalban, hogy ügyeiket elintézhessék, ezt megtehetik otthonukból is a számítógépükkel. Emellett a projekt elindításával az önkormányzat időt és pénzt spórol meg a kerületi lakosok és saját munkatársai számára. (MTI)


(Forrás:www.budapest.hu)